Anasayfa / ANALİZ / Kimyası bozulan Çandar tehdit savurdu!
cengiz-candar1

Kimyası bozulan Çandar tehdit savurdu!

MEDYAGUNDEM.COM- Dün Radikal’de hiçbir “tırnak işareti” olmadan, Mısır’da Müslüman Kardeşler’e “temizlik hareketi” yapıldığını yazan, darbeye direnenlerin “temizlendiğini” iddia eden Cengiz Çandar, bugün köşesinden kendisini eleştirenlere tehditler savurdu.

Yazısında “katliam” ifadesini kullansa da, kendi ifadesiyle “temizlik” kelimesini de tercih etmesi Çandar’ı tartışmaların odağı yaptı. Hani tırnak içinde kullansa anlayacağız, ancak Mısır’da darbecilerin katliamına “temizlik” deme densizliği her ne kadar kendisi bugün “çarpıtma, kötü niyetli yorum” diye karşı çıksa da elbette tepki görür.

Bugün üslupta hatalı davrandığını söyleyip özür dileyeceği yerde Çandar ağzından köpükler saçarak tehditler yağdırdı.

Nasıl kimyasının bozulduğu da bugünkü satırlarıyla anlaşıldı.

Bakın şu satırlarına:

“Ve, dün ‘sosyal medya’da ‘Cengiz Çandar Mısır’daki katliama temizlik dedi’, ‘Müslüman kanı dökülmesine temizlik dedi’ şeklinde çarpıtmalı, kötü niyetli yorumuyla, kişiliğime yönelik akıl almaz bir ‘linç kampanyası’ başlatıldı. Katliam dememişim ve kan dökülmesini desteklemişim gibi bir algı oluşturulmak istendi. Ağza alınamayacak hakaretler ve küfürlerden rahmetli annem bol bol nasibini aldı. Bana ilişkin yalan yanlış iddialar ve iftiralar ve ‘temizleneceğime dair tehditler’ ortalığı kapladı.

Bu hayâsız ve aşağılık kampanyayı yürütenlerin hepsini, sayıları hayli geniş, tek tek not ettim. Aralarında AK Parti’li milletvekilleri de var. Bunların her biriyle kapanmamış bir hesabım olacak. Aralarında ölüm tehditleri savurmuş olanlar da dahil, ayaklarını denk alsınlar; ömrümün hiçbir döneminde kuru gürültüye pabuç bırakmadım, hödüklük, yalancılık ve kara çalma önünde boyun eğmedim.”

Çandar hızını alamayıp bir de, “Bu, işin benimle ilgili ‘kişisel’ bölümü. Bence daha önemlisi, hakkımdaki ‘linç kampanyası’na katılanları irdelediğimde, siyasi eğilimlerini gördüğümde, ülkenin mevcut iktidarın oluşturduğu iklimle adım adım ‘faşist bir iklime’ sürüklenmekte olduğunu seziyor olmam.” diyerek sözü iktidara getirdi.

Ne diyelim?

“Sık sık bakalım sık bakalım, tehditleri sık bakalım, delikanlı kimmiş bir daha bakalım” diyelim kendisine ve Çandar’ın “ceberrutlaşan” yüzünü de not edelim.

“Siyonist lobinin taşeronu” internet sitesinde Başbakan Erdoğan için “vücut ve zihin kimyası bozuldu” diye yazan Çandar’ın asıl kendisinin kimyasının bozulduğu da iyice netleşti.

cengiz-candar

MEDYAGUNDEM

candar

Bunu unutma Cengiz Çandar!

Sabah gazetesinde Fahrettin Altun’un “Bunu unutma Cengiz Çandar” başlıklı yazısı şöyle… “Kırmızı Fularlı Kız, Gezi’nin …

candar1

Öldürülen teröristi kutsayan hain!

Cengiz Çandar, terör örgütü PYD saflarında öldürülen Ayşe Deniz Karacagil’i melek ilan etti. Kamuoyunda ‘kırmızı …

cengiz3

Böyle bir terörist yalama efsane olur!

Cengiz Çandar’ın NTV’de program yaptığı dönemde FETÖ’nün eli kanlı lideri Fethullah Gülen’e övgüler dizdiği ortaya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir