Anasayfa / GENEL / Kimi aldatıyorsun İsviçre samimiysen bunu yap!
erdogan8

Kimi aldatıyorsun İsviçre samimiysen bunu yap!

Cumhurbaşkanı Erdoğan,Samsun’da Toplu Açılış Törenine katılıyor. Samsun’da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizi yeni bir yönetim sistemine kavuşturacak anayasa değişikliği halk oylamasının önemini çok iyi bildiğinize inanıyorum. Ama bu defa Samsun’a yüzde 66 yetmez” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“EĞER BİR GÜN BİLE ŞEHİTLERİMİZİ UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN”

Samsun’un 15 Temmuz darbe girişiminde bir şehidi var. İki çocuğunu tek başına çalışarak büyüten yüreği ülkesi için çarpan Sevgi Yeşilyurt kardeşimiz, FETÖ’cü hainler tarafından vurularak şehit edildi. Bu ülkede Nene Hatun’ların eksik olmayacağını gösteren Sevgi kardeşimizin kahramanı nesilden nesile aktarılacaktır. Şehitler tepesini boş bırakmayan, erkeğiyle kadınıyla askeriyle polisiyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Eğer bir gün bile şehitlerimizi unutursak kalbimiz dursun! Bu milleti ölümüne sevdik, bu sevginin önünde hapishane demirleri bile duramadı. Bu sevdanın önünde nice tuzaklar, arkadan hançerlemeler duramadı. Tankıyla topuyla darbeciler vazgeçiremedi.

GEÇİN BUNLARI, GEÇİN!

Hani Avrupa’daki pankartlara resmimizi koyup başımıza silah dayıyorlar ya! Sanıyorlar ki bizi böyle korkutacaklar! Rabbim ne buyruyor: Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyiniz… Bunların kıytırık pankartımı bizi yolunmuzdan döndürecek. Yaptığınız terbiyesizlik sizin sicilinizde kara bir leke olarak kalır. Her şey İsviçre polisinin, hükümetinin gözünde oldu. Alp dağlarının tepelerinde değil, İsviçre Parlamentosunun önünde oldu. Geçin bunları, geçin! Siz kimi aldatıyorsunuz? Eğer samimiyetinizi ispat etmek istiyorsanız, ülkenizdeki teröristleri derdest edip kapının önüne koyarsınız. Teröristler caddelerinide geziyor. Alman polisinin arabasında PKK’lı terörist gösteri yapıyor. Elinde PKK elebaşının posteri var. Buradan bütün vatandaşlarıma sesleniyorum. 16 Nisan’da neye evet neye hayır dediğinizi çok iyi bilmenizi istiyorum.

“KILIÇDAROĞLU, DERSİM KATLİAMINI LANETLEYEMEDİ”

Bu sabah gelirken EVET çadırının kurulduğ bir yere uuğradım. Yanında da hayır çadırı vardı. Oradakilerle görüştüm. Hayır çadırındakilere ne için hayır diyorsunuz dedim. Dediler ki biz çağdaş bir Türkiye istiyoruz, dediler. Neyiniz eksik dedim. 14 sene önce bunlar var mıydı? Malesef, bakıyrsunuz.. Siz Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne neden bu ismi verdiniz. Dedim ki, çok ayıp. Yavuz Sultan Selim Han’ın padişah olduğunda Osmanlı’nın 18 milyon kilometrekare toprağı vardı. Böyle bir Devleti Aliye-yi Osmaniye’nin başında olan Sultan’ın adını böyle bir köprüye koymaktan daha önemli ne olabilir ama olaya bakış mezhepçilik. Biz bu ülkede mezhep ayrımı yapmadık. Eğer bötyle bir ayrım varsa, Kılıçdaroğlu’nun kendisi alevi ve bir siyasi partinin başında. Neyi eksik? Ben Dersim katliamını lanetledim ama o lanetleyemedi. Niye? Lanetlediği zaman bir yerlere dokunacak.

“İSTESENİZ DE İSTEMESENİZ DE..”

Biz Türkiye’yi muassır medeniyetler seviyesine çıkarmak istiyoruz. Eğer anayasa değişikliği daha önce olsaydı milli gelirimiz 22 bin dolar olurdu. Kardeşlerim eğitimde üniversitesi olmayan ilimiz kalmadı. 270 bin derslik yaptık. Sıraların üzerinde çocuklarımızın kitapları var. Burs veya kredi, her müracat eden alır. Sağlıkta devrim gibi adımlar attık. Kılıçdaroğlu’nun SGK’nın başında olduğu zamanlarda hastanelerimizin halini hatırlıyorsunuz. Avrasya Tüneline hayır dediler, Osmangazi Köprüsüne hayır dediler. İsteseniz de istemeseniz de biz bunları yapıp yolumuza devam edeceğiz.

“7 HAZİRAN’DA KOALİSYON BİLE KURULAMADI!”

Gençler siz 1960 darbesinden sonraki koalisyonlu yılları bilmiyorsunuz. 1990’lı yıllarda nasıl ekonomik krizler çektiğimizi bilmiyorsunuz. Karnelerle ekmek dağıtıldığını bilmiyorsunuz. Anneleriniz, dedeleriniz bilir. Biz yeni bir dönemi Elhamdülillah ülkemize getirdik. Bakınız 7 Haziran’da bir seçim yaşadık değil mi? Koalisyon bile kurulamadı ve ben anayasadaki haklarımı kullanarak erken seçime gittik. Ana muhalefet partisi terör örgütü ile birlikte hareket etti. Şu anda Kandil ne diyor? Hayır diyor! Bölücü örgütün başı hayır diyor! FETÖ’nün Pensilvanya’daki başı ne diyor? Ana muhalefet işte bunlarla beraber yürüyor. Bu konuda 16 Nisan’dan sonra idam konusu parlamentoya gelecek.. Sayın Kılıçdaroğlu ‘Ben buna evet derim’ diyor, Sayın Bahçeli, Sayın Yıldırım hepsi aynı kanaatte. Parlamentodan geçip bana geldiğinde ben bunu onaylarım. Bütün bunlarla beraber bu yolculukta kararlılıkla neticeye ulaşacağız. 18 gün kaldı, kapı kapı dolaşmaya var mıyız?

“LİDER KADROLARI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”

Terörle mücadele kararlı gidiyoruz. Güneydoğu’da Tendürek’te Besler Deresinde silahlı kuvvetlerimiz evelallah inlerine girdi. Bunların lider kadrosu etkisiz hale getirildi. Aynı şey Fırat Kalkanı’nda olmadı mı? PYD, YPG temizliyoruz. Şu anda Münbiç’teyiz. Koalisyon güçleriyle görüşmelerimiz devam ediyor. Diyoruz, tehdit devam ettiği müddetçe buralardan çekilmemiz mümkün değil. Şimdi öyle bir cevap verin ki bütün dünya duysun! Tek millet için, tek bayrak için, tek vatan için, tek devlet için EVET’mi? Ey dünya, Samsun’dan yükselen bu sesi duy! Ey PKK’sından FETÖ’suna tüm terör örgütleri Samsun’dan yükselen bu EVET sizin sonunuzun işaretidir.

MEDYAGUNDEM

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak …

erdogan4

Erdoğan’dan Mescid-i Aksa hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mescid-i Aksa gerilimi ile ilgili İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin’i aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir