Anasayfa / ANALİZ / Kılıçdaroğlu’nun yalan sorunu; Pensilvanya aklıyla mitomani!
kemal-yalan4

Kılıçdaroğlu’nun yalan sorunu; Pensilvanya aklıyla mitomani!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Pensilvanya’dan aldığı taktikle nasıl bir yalan makinesi olduğunu MEDYAGÜNDEM okuru NEZİF USALP yazdı. Kılıçdaroğlu artık yalan söylediğinin bile farkında değil çünkü “mitomani” hastalığına yakalanmış, yalanlarına önce kendi inanıyor.


Yine Kılıçdaroğlu, Yine Doğan Medyası, Yine CNN Turk, Yine Şirin Payzın

Dün akşam TV kanalları arasında dolaşırken eğlenceli bir program vardı yayında. CNN Turk’te NO (Ne Oluyor) programı. Yine Kılıçdaroğlu, Yine Doğan Medyası, Yine CNN Turk, Yine Şirin Payzın…

Kılıçdaroğlu canlı yayında gayet de mülayim mülayim takılarak atıp tutuyor. Kullandığı bir cümle aynen şöyle:

“Bizim iktidarımızda (ne zaman iktidar olacaklarsa artık?) bırakın Taksim Meydanını, gençler Türkiye’deki tüm meydanlarda gezip dolaşabilecek.”

Kelime oyununa bakın. Bizim iktidarımızda gençler; eylem yapacak, yakıp yıkacak, ana avrat bize küfredecek, molotof kokteyli ile polisimize saldıracak, parke taşlarını söküp söküp bize atacak, banka şubelerini yağmalayacak, sivil resmi Allah ne verdiyse araçları yakacak, ağacı bahane edip LGBT örgütüne destek isteyecek, ülkedeki tüm yatırımlara karşı çıkacak demiyor. Ya ne diyor “GENÇLER RAHATÇA GEZEBİLECEK”.

İyi de zekasına kurban olduğum Türkiye’de hangi meydanda dolaşmak yasak ki? Adam gibi gezen dolaşan istediği her yerde dolaşıyor zaten. Hem de sadece gençler değil, dini, dili rengi, yaşı boyu posu cinsiyeti her ne olursa olsun herkes. Ama sen ve senin gibi GAZ vericiler geçleri kışkırtıp gezmek yerine yukarıda bahsedilen yasa ve ahlak dışı eylemleri yaparsa ve yaptırırsa kusura bakmayın ama polis de doğal olarak copun pembemsi tadını tattırır narin ciltlerinize.

Peki niye bu ifadeyi kullanıyor Sayın Kılıçdaroğlu? Nedeni basit konuşma metni ve yöntemini Pensilvanya’dan aldığı için. Hatırlanacağı gibi Pensilvanyalı da 17 Aralık girişimini gerçekleştiren “kukla polisler” için; “Vallahi de billahi de, tillahi de on binde birini tanınmam” demişti. Ha bir yandan bakarsan İstanbul Koordinasyon ve Harekat Şube Müdürlüğünde görevli polis Mustafa’yı bizzat tanımıyordur, ancak o polis Fetocu mudur değil midir onu söyle. Aynı yöntemi Kılıçdaroğlu kullanıyor şimdi. Eylem serbest diyemiyor, çünkü o da biliyor ki imkansız ama olur da CHP iktidar olursa o da bu tür eylemlere fırsat vermeyecektir. Onun için de gençler dolaşacak diyor ki herhangi bir durum karşısında İSTEDİĞİ YÖNE ÇARK edebilsin.

Kusura bakmayın Sayın Kılıçdaroğlu ama zerre kadar aklı ve ahlakı olan birisi sizin bu laflarınızı yemiyor, yemeyecek de. Aklınca demokrasi, aklınca özgürlük dersi veriyor Sayın Kılıçdaroğlu ama bilmiyor ki milleti (CHP’liler de dahil) kendine bir yerleriyle güldürüyor.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir