Anasayfa / GENEL / Kılıçdaroğlu’na o protestonun altından CHP’li belediyedeki rüşvet rezaleti çıktı
kemal-rusvet

Kılıçdaroğlu’na o protestonun altından CHP’li belediyedeki rüşvet rezaleti çıktı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na Antalya Havalimanında tepki gösteren heykeltraş Çiçen, İzmir’in Karabağlar Belediyesine 1,5 milyon lira rüşvet verdiğini iddia etti.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Antalya Havalimanında “Benim hayatımı mahvettiniz” diye tepki gösteren heykeltraş Ragıp Çiçen, İzmir’in Karabağlar Belediyesine 1,5 milyon lira rüşvet verdiğini öne sürdü.

Çiçen, ofisinde düzenlediği basın toplantısında, Karabağlar ilçesinde 250 hektarlık alanda sanatsal yapılar ve tematik oyun alanları yapmak için 3 sene önce sözleşme imzaladığını söyledi.

Zamanın belediye başkanı Sıtkı Kürüm’ün “İller Bankasında kredimiz sadece 14 milyon lira. Şu anda böyle bir projeyi yapma imkanımız yok. Bunun bir bölümünü şimdi gösterelim. Söz veriyorum 2014’ün 1 Ocak tarihinde ek bir ihale ile gerisini halledeceğiz.” şeklinde söz vermesi üzerine 25 milyon lira bedelli iş için 11,5 milyon liraya sözleşmeyi imzaladığını öne süren Çiçen, Belediye Başkan Yardımcısının kendisinden ‘Başkan senden 1,5 milyon lira borç istiyor’ diyerek rüşvet talep ettiğini savundu.

Çiçen, “(Vermeyeceğim) demem üzerine yapımına başlanan rekreasyon alanı projesinin iptalinin söz konusu olacağını ve yatırdığım paranın yanacağını söylediler. Mecburen üç taksit halinde 1,5 milyon liralık rüşvet verdim.” iddiasında bulundu.

Daha sonra Ankara’ya CHP Genel Merkezine giderek Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Tekin Bingöl’le görüşerek durumu anlattığını belirten Çiçen, Bingöl’ün soruşturma yapılmasının gerektiğini aksi halde suç ortağı olacaklarını söylediğini ifade etti.

“CHP’Lİ BELEDİYEYE RÜŞVET VERDİM”

Çiçen, daha sonra bütün MYK üyelerine, Aziz Kocaoğlu’na elektronik posta attığını ancak bir sonuç alamadığını söyledi.

İşi geç bitirdiği için belediyenin kendisine yüzbinlerce lira ceza kestiğini aktaran Çiçen, “Yalan makinesine bağlanalım, hangimiz yalan söylüyorsak bütün Türkiye gelsin yüzümüze tükürsün. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaşanan tüm pisliklerden, tüm rezilliklerden son satırına kadar haberi var. Tekin Bingöl, Veli Ağbaba, Gürsel Tekin… Hepsinin haberi var. Yüz yüze konuşuldu bunlarla.” dedi.

Çiçen, geçtiğimiz ay Sıtkı Kürüm hakkında “Zorla ve tehditle rüşvet almaktan, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter’e Kürüm’e suç ortaklığı yapmaktan, Aziz Kocaoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu, Tekin Bingöl ve Veli Ağbaba hakkında da “Rüşvete ortak olma” iddiasıyla İzmir Cumhuriyet Savcılığına iletilmek üzere Antalya Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu aktardı.

Antalya Havalimanına CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile konuşmaya ve elindeki belgeleri vermeye gittiğini öne süren Çiçen, “(Kemal Bey siz kötü bir insansınız ve benim hayatımı mahvettiniz.) dedim. ‘Ne yaptım da mahvetmişim.’ dedi. ‘Rüşvet alan belediye başkanını korudunuz.’ dedim ve orada tepeme bindiler.” diye konuştu.

Çiçen, Karabağlar’daki rekreasyon alanının tamamlandığını ancak 12,5 milyon lira alacağının ödenmediğini öne sürerek bu nedenle açılışını engellediğini sözlerine ekledi.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir