Anasayfa / GENEL / Kılıçdaroğlu’ndan Tuğluk’a; senınle değılııız!
kemal

Kılıçdaroğlu’ndan Tuğluk’a; senınle değılııız!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Van Milletvekili Aysel Tuğluk’un “AKP çözüm sürecinde partner olmaktan çıktı. Seküler güçler rol almalı” şeklindeki sözleri için “CHP’nin bu süreçte partner olmasını beklemek doğru değil” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Antalya’da düzenlediği çalışma kampında gazetecilerle sohbet etti. Gazetecilerin gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtlayan CHP lideri çözüm sürecini ve bu konudaki tartışmaları değerlendirdi.

hasmet3

“PARTNER OLMA GİBİ BİR NİYETİMİZ YOK”

Van Milletvekili Aysel Tuğluk’un “AKP partner olmaktan çıkmıştır. Devletin geleceğini düşünenler ve seküler güçler sorumluluk almalı” şeklindeki sözleri hatırlatılarak CHP partner olur mu? sorusu üzerine Kılıçdaroğlu şu yanıtı verdi:

“CHP’nin bu süreçte partner olmasını beklemek doğru değil, böyle bir niyetimiz yok, bu sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin görüşlerimizi kamuoyuna açıkladık, dönemin başbakanına verdik, sorunun nerede çözüleceğinin adresini de gösterdik: Parlamento. Şu ana kadar ortaya çıkan tablo iç açıcı bir tablo değil. Karşılıklı güvensizlik üzerine inşa edilmiş”

“ÖCALAN İLE BU SÜREÇ ÇÖZÜMSÜZ”

Kılıçdaroğlu, CHP’nin iktidar olması durumunda çözüm veya barış sürecini nasıl yürüteceğine ilişkin bir başka soruya ise CHP lideri şu yanıtı verdi:

“Sorun çok boyutlu bir sorun. Bütün o boyutlarıyla beraber ele alıp masaya yatırmanız lazım. Kiminle masaya yatıracaksınız, Öcalan ile masaya yatırırsanız, bu çözümsüz bir süreçtir. Meşru organlarla bir araya gelir, oturulup çözülür. Herhangi bir partnerliğe gerek yok ki. Ben bu sorunu çözmek istiyorum. Parti olarak çözmek istiyorum. Halkın bizi yetkilendirmesi lazım. İktidara geldikten sonra oturulur, tartışılır. Bütün bunları reddedip sıfırdan yeni bir şey getirmeyeceğiz. Halkın kabul etmeyeceği bir taahhüdün altına siyasal parti giremez. AKP, halkın kabul etmeyeceği taahhütlere, kapalı kapılar ardından girmiş durumda, o yüzden sıkışmış durumda.”

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir