Anasayfa / ANALİZ / Kılıçdaroğlu Özdil’i Hürriyet’ten neden kovdurdu?
ozdil10

Kılıçdaroğlu Özdil’i Hürriyet’ten neden kovdurdu?

MEDYAGUNDEM.COM- Hürriyet gazetesi iki gün önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için “tıpış tıpış gideceksin” diye yazan Yılmaz Özdil’i işten kovdu, yazılarına son verdi.

Bugüne kadar Başbakan Erdoğan’a küfreden Özdil için “Doğan yayın ilkeleri” aklına gelmeyen Hürriyet, Özdil Aydın Doğan’ın adayı Ekmelettin İhsanoğlu’na çakıp,  Kemal Kılıçdaroğlu’na da “tıpış tıpış gideceksin” deyince “Doğan yayın ilkeleri”ni bahane edip adamı kovdu.

KILIÇDAROĞLU’NUN ÖZDİL DÜŞMANLIĞI

Kılıçdaroğlu’nun Özdil’e husumeti ta Deniz Baykal’a kaset komplosu dönemine dayanıyor. Kaset olayı patladığında Hürriyet gazetesi “Baykal gitsin” diye propaganda yaparken Özdil Baykal’ı savunmuş ve Kılıçdaroğlu’nu istememişti. Hürriyet yazarları Oktay Ekşi ve Tufan Türenç Kılıçdaroğlu CHP Kongresi’nde genel başkan seçildiğinde masalar üzerine çıkıp elleri patlayana kadar alkış bile tutmuşlardı.

Özdil Kılıçdaroğlu’na karşı tek başına savaş sürdürdü.

Kılıçdaroğlu son seçimden de hezimetle çıkıp koltuğu sallanmaya başlayınca ilk darbeyi de yine Özdil’den yedi. Özdil başından beri bozmadığı çizgisiyle Kılıçdaroğlu’na “çek git” dedi. Bu da CHP tabanında büyük karşılık buldu.

Kılıçdaroğlu’nun eskiye dayanan düşmanlığı ve kini Özdil’in kellesine neden oldu. Kılıçdaroğlu istedi, Hürriyet Özdil’i kovdu.

MEDYAGÜNDEM’DEN ÖZDİL’E AÇIK ÇAĞRI

CHP Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu’nun kovdurttuğu Özdil’e açık çağrı yapıyoruz… MEDYAGÜNDEM Özdil’e yazarlık teklif ediyor… Gelsin MEDYAGÜNDEM’de yazsın… Sitemiz kendisine açık… Tek kırmızı çizgimiz var o da milli meseleler ve ülke menfaati.

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

2 Yorumlar

  1. Baronlar Yılmaz’ı Günah Keçisi İlan Edecekler

    KEmal Kılıçtaroğlu’nun düşmanlığı sadece Baykal’la sınırlı değil ki, hatırlarsanız HALK Tv’de Uğur Dündar’lı, zoytarı Müjadat Gezen’li ve Sayın Başbakanımıza hakaret etmesi için Yılmaz Özdil’li bir program yapmışlardı. Program, Yılmaz Özdil’in tongaya düşmek, düşürülmek üzere olduğunu anlamasıyla birden bire farklı bir mecraya gitmesiyle sonuçlanmıştı, istediklerini yaptırmamışlardı. Sonuç hayal kırıklığıyla sonuçlanmıştı, işte bu olaydan sonra KEmal ve mezhepçi saz ekibi Yılmaz Özdil’in kalemini kırmışlardır. Neden, niye hakaret etmedin, küfretmedin in bugün hesabını soruyorlar. Ayrıca, bu olayın Hulki Cevizoğlu ile aynı günlere saatlere denk gelmesi, getirilmesinin de bir anlamı olmalı değil mi? CeHAPe’deki içi isyanı bastırmaya yönelik Hulki Cevizoğlu ve diğerlerinin Yılmaz Özdil’le aynı anda gerçekleşmesine tesadüf diyenin aklına tüküreyim emi! Olay gayet net, KEmal Kılıçtaroğlu’nu oraya oturtan Baronlar KEmal’in isteğini ve darbe girişiminin başarısızlığını tasfiyesi için Yılmaz Özdil’in kıçına şutu bastığını tartışmaya bile gere yoktur. Amaçları Darbe girişiminin izlerini silmektir. Geleceğe dönük girişimlerle suçu karşı tarafa atmak için ilk sinyallerini PİÇ FuatAvni vermiştir. PİÇ FuatAvni’nin girişimleri bir taşla çok sayıda operasyon yapmaya dönük olduğu da ortaya çıkmıştır. Kısaca kendileri çalıp kendileri oynuyor, oynatıyorlar, oynayan, eline yüzlerce-binlerce sabıkalı silahı verip, katil aha bu demelerine rağmen Yılmaz Özdil bu olayın hala farkında olmamasını zeka sorunundan kaynaklandığını sanıyorum. Yımazzzz uyan olum uyan! Günah keçisi olarak seçildiğini hala anlamıyor musun salak?

  2. Darbe Ekibinin Yeni Oluşumu

    Tabi burada atlanmaması gereken olaylardan bir tanesi de Aydın Doğan’a bağlı Darbe Ekibinin hem tasfiyesi hem de Sözcü gibi, benzeri türden yeni bir yapılamaya girmeleridir. Eski tetikçileri yeni bir cephede toplayıp yeni bir savaş stratejisiyle hareket edecek olmalarıdır. Söyleyemediklerini farklı bir yapılanma ile söyletecek olmalarıdır. Yeni oluşum, Taraf, Karşı…gibi balon mu olacak, yoksa Sözcü gibi tetikçiliğe devam mı edecek bekleyip göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir