Anasayfa / GENEL / Kılıçdaroğlu gözümüzün içine baka baka böyle yalan söyledi!
kemal

Kılıçdaroğlu gözümüzün içine baka baka böyle yalan söyledi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “TOMA’ya molotof atan polisler gördük” açıklamasından sonra molotof atan o kişinin, 1 yıl önce yakalanıp cezaevine konan ve Silahlı Propaganda Birlikleri (SPB) militanı olan Ulaş B. olduğu ortaya çıktı.

Yıldönümü yaklaşan Gezi Eylemleri sırasında belindeki silahıyla Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA)’na molotof kokteyli ve hava fişeklerle saldırı düzenleyen şahsın polis olduğu iddia edilmişti.

hurriyet-ulas

Gezi Parkı eylemlerini organize ettiği belirlenen silahlı eylemci günlerce kamuoyu gündeminde kalmıştı. O saldırgan geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “TOMA’ya molotof atan polisler gördük” açıklamasıyla yine gündeme geldi.

GÖRÜNTÜLER DAĞITILDI

Bunun üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl yaşanan Gezi Parkı eylemleri sırasında, eylemcilerin kurduğu barikatların arkasından polis TOMA’ya molotof kokteyli ve havai fişek atan, belinde silahıyla polis memuru gibi görünen zanlının fotoğrafları basınla paylaşıldı.

TUTUKLANDI

TOMA’ya molotof kokteyli ve havai fişek atan o eylemci, 11 Haziran 2013 günü düzenlenen operasyonla gözaltına alınmıştı. Polis zannedilen eylemcinin Silahlı Propaganda Birlikleri (SPB) militanı Ulaş B. olduğu tespit edilip, mahkemeye sevk edilmiş ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Olaylar sırasındaki kamera görüntülerini inceleyen polis, Ulaş B.’nin kolundaki saati, olay sırasında giydiği ayakkabı ve kıyafetlerinden önce eşkalini ardından kimliğini belirlemişti. (Yeni Şafak)

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

1 Yorum yapıldı

  1. Organize İşler

    Silahlı Propaganda Birlikleri (SPB) militanı olan Ulaş’ın yaptığı eylemlerle suç işlediği gibi hükümeti zor durumda bırakacak provokasyonda da bulunmasına rağmen bu konuda doğru dürüst suçlanmadı. Yaptığı eylemler suç olmasına suç ama bu suçu işlerken hedef, polis imajı verip hükümete bedel ödetmek gibi bir gayesinin olduğu kesin, KEmal’in, polis diye çıkışmasının altında yatan sinsilik de budur. Yakalanmasaydı bak olayları hükümet polise yaptırdı diyeceklerdi. Eylemci olmaktan öteye, hükümet aleyhine büyük infial uyandırmaya çalışan şerefsize bu yönden de bakmak gerekir. O gün yaşanan hava da bu değil miydi? Hürriyet gazetesinin muhabiri, dikkat edin muhabir Hıdır adına kocaman manşetlerde atılmamış mıydı? Yargının işin bu boyutuyla da ilgilenmesini temenni ederim.

    Hükümetin yüzleri maskelilerle ilgili kararından sonra, KEmal’in geçen gurup toplantısında maskelilerin aleyhinde atıp tutması ne kadar çocukça, ne kadar komik, basit, yavan bir politikacı olduğunu da ortaya koymuştur. Madem maskelilere karşı bir tavrın var, neden hükümetin bu konuda adım atmasını bekledin ki, daha önceden de çıkıp bu tavrını ortaya koyabilirdin değil mi KEmal? Kızılay’da polisimizin başını da yakan, bayrağımızı yakan o şerefsiz maskeliler değil miydi? Neden o zaman tavrını ortaya koymadığın gibi onları destekledin by KEmal? Yalan, dolan!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir