Anasayfa / GENEL / Kılıçdaroğlu Atatürk’ü indirme skandalını kapatamaz!
kemal-mengu

Kılıçdaroğlu Atatürk’ü indirme skandalını kapatamaz!

CHP’de FETÖ ile işbirliği yapmasıyla başlayıp Kürtçülük ve mezhepçilikle yükselen tartışmalar dinmek bilmiyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun prensesi Zeynep Altıok’un Atatürk portresi kriziyle kavga tavan yaptı Eski CHP Milletvekili Şahin Mengü, “Kılıçdaroğlu, krizi kapatma gayretinde. Ama biz peşini bırakmayacağız” dedi. Vezirhan Belediye Başkanı Duymuş ise “CHP, PKK’ya destek çıkıyor” diyerek partiden istifa etti.


CHP’de kazan kaynıyor. FETÖ, Kürtçülük ve Alevilik tartışmaları, Atatürk portresi kriziyle tavan yaptı. Eski ve yeni milletvekilleri Kılıçdaroğlu’na karşı kazan kaldırdı. Atatürk portresi krizinin baş aktörlerinden olmasına rağmen hakkında herhangi bir işlem yapılmayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok’a ve onu koruyan Kılıçdaroğlu’na tepkiler büyüyor.

“EŞİNİN ARKADAŞI” İDDİASI

Eski CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun yakın arkadaşı olan ve sık sık evine gittiği bilinen Altıok’u koruyup kollamasına ve bu skandalın üstünü örtmeye çalışmasına müsaade etmeyeceklerini söyledi. CHP’nin geçmişini küçümseyenlerin bu partide yerlerinin olmadığını belirten Mengü, “Atatürk’ün portresinin indirilme olayı vahim bir durum. Bu şımarıklıklara hadlerini yine CHP’liler bildirecek. Mustafa Kemal Atatürk, devletin ve Meclis’in kurucusudur. TBMM’de her vekilin odasında resmi vardır. Bir kadının siyaset yapmasına asla karşı değilim. Zeynep Hanım’ın ne özelliği var bunu bilmiyorum. Kitapları var diyorlar. İyi kitap okuyan birisiyim. Dikkatimi çeken bir kitabı olmadı hiç. Bu kızımızın özelliği sadece genel başkanın eşinin yakın arkadaşı olması ise bu daha vahim bir durum. Genel başkanların eşleri siyasete müdahale etmemeli. Altyapısı ve donanımı varsa çıksın siyaset yapsın genel başkanın eşi” dedi. Kılıçdaroğlu’nun krizi kapatma gayreti içinde olduğunu söyleyen Mengü, “Ancak biz eski milletvekilleri bu işin peşini bırakmayacağız. Türkiye’nin her yerinden bize destek mesajları geliyor. Kemal Bey, her krizde olayın üstünü kapatmaya çalışıyor. Kriz yönetme becerisi ve yeteneği yok. Şişli, Beşiktaş belediyelerinde ortaya çıkan skandallarda olduğu gibi. Kriz yönetme yeteneği olmayan birisi lider değil, hukuki genel başkan olur. Altıok’un ne özelliği var da kısa sürede partinin ‘prensesi’ oldu” diye konuştu.

MİLLETVEKİLLERİ TEPKİLİ
CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan Twitter’dan “Atatürk ile sorunu olanın CHP milletvekili olarak benimle de sorunu vardır. Kim olursa olsun” , “TBMM’deki odama bir Atatürk fotoğrafı daha asacağım”, “Artık sözün bittiği yerdeyiz. Nereye kadar susacağız. Bugün yaşananlar açıkça meydan okumadır. İnceldiği yerden kopar. Benim tabana karşı sorumluluğum var sadece” yazdı. Özcan’ın değerlendirmelerine Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen destek verdi. İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek da Twitter’dan “Cumhuriyet, Atatürk, vatan, bayrak ve demokrasi ile sorunu olan milletvekili CHP’de barınamaz” dedi. Orhan Birgit, Alev Coşkun, Metin Tüzün, Kemal Anadol, Onur Öymen, Algan Hacaloğlu, Necla Arat, Şahin Mengü, Nur Serter, Canan Arıtman, Sami Kumbasar, Vahit Çalın ve Ali Haydar Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu 35 eski milletvekili, “Atın bunları partiden. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partiye yakışmıyorlar” diyerek kampanya başlattı.

‘ALTIOK PARTİDEN İHRAÇ EDİLMELİ’
Eski CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi avukat Meral Çil, Zeynep Altıok’un azledilip, YDK’ya sevk edilmesi için noter kanalıyla ihtarname çekti. Çil, ihtarnamede olayı gündeme getiren Aylin Nazlıaka’nın disipline sevk edilmesine rağmen Altıok’un korunmasına zehir zemberek sözlerle tepki gösterdi: “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Zeynep Altıok Akatlı’yı sanki hiçbir şey olmamış gibi CHP’nin, üstelik İnsan ve Doğadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine layık görmesi yeni parti örgütümüz ve toplumca üzüntü ve şaşkınlıkla karşılanmıştır. Hakkında partisinin ve devletimizin manevi şahsiyetine hakaret ettiği iddia edilen kişinin Genel Başkan yardımcısı yapılması kamuoyunu derinden yaralamıştır. Altıok, parti ve kamuoyu vicdanında aklanana kadar görevinden azledilmelidir. Ve yine acilen PM toplantıya çağrılarak, tedbirli olarak ve kesin ihraç istemiyle YDK’ya sevki için gerekli karar alınmalı.”

‘CHP, PKK’YA DESTEK ÇIKIYOR’ DEDİ, İSTİFA ETTİ
Bilecik’in Vezirhan Belde Belediye Başkanı Mehmet Duymuş, partisi CHP’nin terör olayları karşısında milli ve yerli tutum takınmamasını eleştirerek AK Parti’ye geçti. Duymuş son dönemde CHP’nin PKK’nın yanında yer aldığını belirterek “CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat Güneydoğu’daki terörist kalkışmayı ‘savaş’ olarak nitelendirdi. Bu PKK’ya destek çıkmaktır. Bu sözleri tasvip etmem mümkün değil. CHP, Gezi olaylarından sonraki süreçte HDP ile yakınlaştı. HDP ile beraber hareket etmeleri beni rahatsız ediyor. Bu nedenle CHP’den ayrılıp AK Parti’ye geçiyorum” dedi. İstifasını CHP’ye sunan Duymuş’a, salı günü AK Parti grup toplantısında Başbakan Davutoğlu tarafından rozeti takılacak.

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir