Anasayfa / GENEL / Kendi gibi Türkiye’yi de rezil eden Kılıçdaroğlu’nun durumuna en çarpıcı yorum
kemal-ab1

Kendi gibi Türkiye’yi de rezil eden Kılıçdaroğlu’nun durumuna en çarpıcı yorum

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda’nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki göstermesine ve görüşmesini iptal etmesine ilişkin, “Böyle çarpıcı olaylar meydana gelsin ki ana muhalefetin bugüne kadar yaptığı daha iyi anlaşılsın. İsrail’e gidiyor Türkiye’yi şikayet ediyor, Avrupa’ya gidiyor Türkiye’yi şikayet ediyor” dedi.

Atalay, Aksaray Günleri etkinliklerinin açılış töreninde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

-“Ana muhalefetin Türkiye’ye bakışı bu”

“Ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu’nun Brüksel’de Başbakan Erdoğan’a ilişkin eleştirileri vardı. Esed’e benzetti Erdoğan’ı. Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Başkanının da tepkisi oldu ve ikili görüşmeyi iptal etti. Bunu nasıl yorumlarsınız” sorusuna Atalay, şu karşılığı verdi:

“Ben nasıl yorumlayacağım? Zaten oradaki muhatabı gerekli tepkiyi gösterdi. Hem orada sözlü tepki gösterdi hem de daha önce kendisine verilen randevuyu iptal ettiler. Bunlar Avrupa Parlamentosundaki sosyalist veya sol kesimdir. Türkiye’de sosyal demokrat politika yürütüyorum diyen ana muhalefet partisine Avrupa solunun bile tutumu bu.

Doğrusu bugüne kadar biz anlatmaya çalışıyorduk ama çok iyi anlaşılmıyordu. CHP’nin Türkiye’ye bakışı ve ana muhalefet politikası daima bu; dışarıya gidiyor, Türkiye’yi şikayet ediyor.”

Türkiye’nin bir bütünlüğü olduğunu, ülkeyi büyütmek için dışarıda iktidarıyla, muhalefetiyle birlikte çalışıldığını anlatan Atalay, ana muhalefetin, parlamenter sistemlerde iktidar yarısı olduğunu, iktidarın yarısı kadar sorumluluğu bulunduğunu söyledi.

Atalay, şöyle devam etti:

“Ana muhalefet liderinin ve mensuplarının işi gücü Türkiye aleyhinde oralarda konuşmak. Kendi başbakanını şu anda dünyada en büyük zalimlerden biri olan, kendi vatandaşına zulmeden Suriye’nin devlet başkanıyla eş tutuyor. Böyle bir ana muhalefet lideri var. Çünkü onunla birlikte iş tutuyorlar. Milletvekilleri gidiyor o diktatörle pozlar veriyor, yardımlaşıyor. Onun için ben dünkü olaya kendi adıma sevindim. Çünkü biz birçok şeyi anlatıyorduk bazen anlaşılmıyordu. Böyle çarpıcı olaylar meydana gelsin ki ana muhalefetin bugüne kadar yaptığı daha iyi anlaşılsın. İsrail’e gidiyor Türkiye’yi şikayet ediyor, Avrupa’ya gidiyor Türkiye’yi şikayet ediyor.”

CHP’nin, Türkiye’ye, Türkiye’nin gelişmesine, büyümesine bugüne kadar hiçbir katkısı olmadığını ifade eden Atalay, muhalefetin bu görevi hakkıyla yapmak isteyen iktidarın paçasından tutup çekmekten başka da hiçbir şey yapmadığını dile getirdi.

Atalay, “Ancak, Avrupa’yı düşünürseniz Türkiye adına üzücü bir boyutu var. Türkiye’nin ana muhalefetinin Avrupa’da, üstelik kendi platformunda düştüğü durum yine biraz da Türkiye’nin aleyhinedir tabii. O açıdan da doğrusu biraz üzücü” değerlendirmesinde bulundu.

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir