Anasayfa / VİDEO / ‘Kenan Evren beni TRT’den kovdurdu’
aziz-ustel3

‘Kenan Evren beni TRT’den kovdurdu’

TVNET ekranlarında yayınlanan medya programı Son Baskı’ya konuk olan Star Gazetesi Yazarı Aziz Üstel çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Veyis Ateş’in sunduğu programda Üstel, “Kenan Evren beni TRT’den kovdurmuştu” dedi ve Aziz Yıldırım için önce “o bir diktatör” dedi sonra da canlı yayında özür diledi.

SEYİRCİLERİ TRİBÜNLERİ DOLDURMUŞ BU ADAMIN

A.Üstel: Vefa diye bir şey var. Sana sekiz yıl belki kazandığı para kadar para getirmiş. Nasıl getirmiş? Formalar sattırarak, replikalar sattırarak… Seyirci ile o kadar özdeşleşmiş ki, seyircileri tribünleri doldurmuş bu adamın…

V.Ateş: Peki Aziz Yıldırım bunu göremedi mi?

AZİZ BEY HAPİSTE GEÇİRDİĞİ 1 YILDAN SONRA SAĞLIKLI KARAR VEREMİYOR!

A.Üstel: Bence Aziz Bey’i bunu dışında tutmamız lazım… Aziz Bey’in hapiste geçirdiği 1 yıldan sonra ben sağlıklı karar veremediği kanısındayım. Zaten o yüzden takımı yönetemedi.

V.Ateş: Nasıl yani?

BU BAŞKA KÜLTÜRÜN ADAMI!

A.Üstel:  İki tane gerekçe verdi. “Valla kardeşim karşıma geldi bacak bacak üstüne attı bir de on beş dakika geç geldi” dedi. Ya 17 milyonun yaşadığı İstanbul’da 15 dakika geldiğine şükret. Yani hepimiz A ile B noktasında evimize 1 saatte gidebilirsek iyi. Yollarda sürünüyoruz kaç saat evimize gidemiyoruz. Diğeri bacak bacak üstüne atmak.  Bu başka kültürün adamı. Ben bacak bacak üstüne atsam bunu söyleyebilirsin veya siz atsanız. Siz ile ben yanlış örneğiz ama bir Türk futbolcusu atsa, yapsa ona diyebilirsiniz. Yaşça küçük birinin büyüğü yanında böyle yapması hoş karşılanmaz diyebilirsin. Ama Alex için…

KENAN EVREN DE BENİ TRT’DEN KOVMUŞTU!

Diyor ki Alex, ben daha öncede böyle otururdum, elimi cebime sokardım. Sayın Başbakan ile konuşurken eli cebinde adamın. Bu Sayın Erdoğan’ı rahatsız etmiyor. Bunların hepsi lafı güzaf üzerine kurulmuş şeyler. Aslında benim kaderim Alex ile örtüşüyor Aziz Üstel olarak.  Ben de bacak bacak üstüne attığım için Kenan Evren tarafından kovulmuştum TRT’de. Alex de bugün Fenerbahçe’den kovuldu.

BU DİKTATÖRLER HİÇ DEĞİŞMİYOR!

V.Ateş: Öyle mi? Bunu bilmiyordum.

A.Üstel:  Bu diktatörler hiç değişmiyor.

V.Ateş: Sizin hikayeniz nasıl oldu?

KOVUN GİTSİN DEDİ, KOVDULAR BENİ!

A.Üstel: Ben televizyonda bacak bacak üstüne atıyormuşum konuşurken. Af buyurun benim tabirim değil, onun tabiri Trt Genel Müdürlüğüne diyor ki: “Vay bu herif efendim Sayın Devlet Başkanı izliyor mu diye düşünecek ve bacak bacak üstüne atmayacak, kovun gitsin.” Kovdular beni.

V.Ateş: Bu kaç senesinde oldu?

A.Üstel: 1990’lı yıllarda oluyor. O zamanlar kendisi Cumhurbaşkanı işte, Devlet Başkanı neyse…

V.Ateş: Peki Alex’ten devam edersek, Alex’in tutumu, tavrı nasıldı?

A.Üstel: Bak nasıl dağıttım seni bir anda toparlayamadın kendini.

V.Ateş: Şu beni şaşırttı. Bir Devlet Başkanının izlediğini düşünmesi lazım, ayak ayak üst üste atmaması lazım. İlginç ama Kenan Evren ile Aziz Yıldırım’ı birbirine benzettiniz. Diktatörler dediniz.

DİKTATÖR YAPILI BİR İNSAN ANCAK BÖYLE SÖYLER

A.Üstel: Ancak diktatör, yapılı bir insan böyle bir şey söyler kusura bakma yani.

V.Ateş: Aziz Yıldırım için diktatör diyebiliyor musunuz?

DİKTATÖR DEMEMEK LAZIM, ÖZÜR DİLERİM

A.Üstel: Diktatör belki ağır bir laf  tek seçici diyeyim.  Özür Dilerim, tenzih ederim kendinden ama son nihai söz onda. Yani nihai karar mercii. Doğaldır.

AZİZ BEY BU İŞE KARIŞMASI ÇOK DAHA İYİ OLUR

Diktatör lafı için özür diliyorum diktatör dememek lazım, seçimle gelmiş biri olmaz. Ama tek seçici o. Aziz Bey bu işe karışması çok daha iyi olur.

V.Ateş: Ama diyor ki bir isim çıkmış Başkan’ın üstüne… Ya Başkan gidecek ya…

KİMSE SAYIN BAŞKAN GİTSİN ALEX KALSIN DEMEDİ

A.Üstel: Ama o da çok yanlış bir yorum. Kimse Sayın Başkan gitsin Alex kalsın demedi, Öyle bir tartışma yok. Burada Alex diye de bir tartışma yok.

V.Ateş: Bugün de mesela Alex’i uğurlamak için otobüs kaldıracaklar. Aziz Yıldırım açıklama yapmaktan vazgeçti. Yorumlar şu ki: Alex Aziz Yıldırım’ın aleyhinde bir laf söylemediği için böyle oldu falan.

BEN ŞU ANDA AZİZ YILDIRIM’IN DURUMUNDA OLMAK İSTEMEM!

A.Üstel: Sayın Başbakan Alex’i makamına davet etti vedalaştı. Ben şuanda Aziz Yıldırım’ın durumunda olmak istemem yani. Fenerbahçeli olduğu bilinen Sayın Başbakan Alex’i davet etti. Hala görüşüyorlar mı bilmiyorum belki de bitmiştir. Telefon etti, uğurladı, güle güle dedi. Yani bu tartışmanın içinde ülkenin Başbakan’ın da haklıdan yana olduğunu varsaymak lazım.

MEDYAGUNDEM

nagehan-tvnet

Nagehan Alçı eski patronunu bombaladı!

TVNET’te yayınlanan Habere Bakış programına konuk olan Nagehan Alçı eski patronu hakkında çok ağır açıklamalarda …

karagul-tvnet

İbrahim Karagül’e açık mektup!

MEDYAGÜNDEM- İşte sözde “özgürlükçü” iddiasındaki Birgün’ün gerçek yüzünü bugün gördük. Okulda açılan bir mescit bile …

tvnet-sozcu

Sözcü cemaatin gazetesi mi?

TVNET ekranlarında Veyis Ateş’in hazırlayıp sunduğu Habere Bakış’a konuk olan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir