Anasayfa / ANALİZ / Kanalizasyon ve top sakallar!
erdem-yavuz16

Kanalizasyon ve top sakallar!

KANALİZASYON

Ağustos ayında gazetelerde enteresan bir haber çıktı, bilim adamları, insan beyninde bir kanalizasyon sisteminin varlığına ilişkin önemli bulgulara ulaşmışlar. ABD’nin cep üniversitelerinden olan 5000 öğrencili, Rochester Üniversitesi’de yapılan bir araştırmaya göre Alzheimer veya Parkinson gibi hastalıklara neden olan sağlığa zararlı atıklar, “kanalizasyon boruları” tıkalı olmadığı sürece, beyin tarafından atılıyor.

Farelerde yapılan deneyler başarılı olmuş ancak insanda henüz denenememiş çünkü yaşayan insanda denenmesi gerekiyormuş. İnsan beyni daha sırları tam olarak çözülememiş bir organ garip ama uzaya ilişkin bilinenler, beyine ilişkin bilinenlerden çok.

Gerçi bilim adamları beynin kanalizasyon sisteminin, bir işe yaramayan atıkları nereye attığını daha tespit edememiş ama en azından attığını tespit etmiş.

Aslında beyindeki kanalizasyonun ucunun nerede sonlandığı önemli bir konu, bu atıklar vücudun faydalı bir yerine dökülüyorsa durum kötü.

Düşünsenize ben bu top sakalların yazılarını, twitlerini sürekli okuyorum, konuşmalarını dinliyorum, bu top sakallar kullanma tarihleri bitince çöpe gidecekler, ben de beynimde bunlara ilişkin bilgileri çöpe atacağım. İşte orada beyin kanalizasyonu devreye girecek, bu atıklar bağırsaklara veya böbreklere gidiyorsa sorun yok, ama Allah korusun başka bir organa gidiyorsa sorun var demektir.

Günümüzde atık sorunu bir bilim dalı haline dönüşmüştür. Büyük atık fabrikaları kurulmuş, oradan buradan toplanan katı ve sıvı atıklar dönüşüme tabii tutulup yeniden kullanılabilir hale gelmektedir. Örneğin kanalizasyon atıkları yeniden değerlendirilip temizlenmekte bahçe sulaması için kullanılmaktadır.

Düşünsenize, top sakalların ürettikleri analizler, yeniden dönüşüme uğrayıp çimen sulamasında kullanılıyor, o çimenleri de, koyunlar yiyor, benim beynime sıkıntı veren bu boş düşünceler umarım koyunlara zarar vermez!

ERDEM YAVUZ

MEDYAGUNDEM

tekdag4

Habertürk’ü FETÖ’ye böyle teslim ettiler!

FETÖ Habertürk’ü bakın nasıl yörüngesinden çıkarıp, kimlerle nasıl kafesledi? MEDYAGUNDEM.COM- Fetullahçı terör örgütünün medya operasyonlarında adres …

erdem-yavuz34

MEDYAGÜNDEM 3 yıl önce TİB gerçeğini yazmıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün FETÖ’nün üssü TİB’in kapatılacağını açıkladı. MEDYAGÜNDEM TİB’in neden kapatılması gerektiğini daha 3 …

tib

MEDYAGÜNDEM’i haklı çıkaran manşet!

Bugün Milliyet’in sürmanşetinde yer alan TİB’deki “paralel kablolar”ı ilk kez geçen yıl MEDYAGÜNDEM’de Erdem Yavuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir