Anasayfa / GENEL / Kana susamış barış düşmanı Hürriyet yazarı!
mehmet-yilmaz

Kana susamış barış düşmanı Hürriyet yazarı!

Hürriyet Gazetesi Yazarı Mehmet Yakup Yılmaz bugünkü yazısının ” Barış süreci kime yaradı?” başlıklı bölümünde skandal bir değerlendirmeye imza attı.

Yılmaz, Hükümetin PKK terörünü bitirmek için attığı adımları küçümserken “Barış Süreci’nde” bir adım bile yol gidilemediğini iddia etti.

Hükümetin barış süreciyle ilgili olarak bir plan açıklamadığını iddia eden Yılmaz, hiç bir yasal düzenlemenin de yapılmadığını söyledi. Ancak Yılmaz yazısında 30 Eylül 2013 tarihinde Başbakan Erdoğan tarafından çözüm sürecinin bir ayağı olarak duyurulan Demokratikleşme Paketi’ni görmezden geldi. Demokratikleşme Paketi 10 Şubat 2014 tarihinde TBMM Anayasa Komisyonu tarafından kabul edildi.

Çatışmasızlık iyi ama…

Atılan adımlara bağlı olarak yaşanan “Barış Süreci” ile birlikte 2 senedir tek şehit haberi gelmezken Yılmaz bunun nedenini, barış için herhangi bir adım atılmamasına bağladı. Yaşanan süreci ” çatışmasızlık süreci” olarak değerlendiren Yılmaz ” çatışmasızlık sürecinin” iyi olduğunu ama öncelikli olarak AK Parti’ye yaradığını belirtti.

Yaşanan süreçte hükümetin samimiyetsiz olduğunu iddia eden, Başbakan Erdoğan’a da diktatör imasında bulunan Yılmaz, bu sürecin sadece Cumhurbaşkanlığı seçimleri için bir taktik olduğunu kaydetti. Atılan tüm olumlu adımlara rağmen Lice’de yaşanan provokasyonun faturasını hükümete kesen Yılmaz barış sürecinin de başarısızlıkla sonuçlandığını belirterek Eski Türkiye’nin şiddetten beslenme haleti ruhiyesinden kurtulumadığını gösterdi. (HABER 10)

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir