Anasayfa / GÜNDEM / İstiklal Marşı’nı en güzel okuyan engelli öğrenciler ödüllerine kavuşuyor
ANADOLU İstiklal MArşı Yarışması 2

İstiklal Marşı’nı en güzel okuyan engelli öğrenciler ödüllerine kavuşuyor

İstiklal Marşı’nın kabulünün 92.yılı vesilesiyle ve değerli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anmak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğünün (İSEM) düzenlediği “İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması”  sonucunda ödüller sahiplerini bulacak.

İstanbul’un Avrupa yakasında Bağcılar Belediyesi ile ortaklaşa olarak 11.03.2013 Pazartesi  günü Bağcılar Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde,   Anadolu Yakasında ise Çekmeköy Belediyesi ile ortaklaşa olarak 12.03.2013 Salı günü Çekmeköy Turgut Özal Kültür Merkezi’nde “İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması Ödül Törenleri’’ gerçekleştirilecek.

İlk Ödül Töreni Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde Yapılacak…

Bağcılar Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak. İstiklal Marşına işitme engelli öğrenciler de eşlik edecekler. Program Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve İstiklal Marşı sinevizyon gösterimi ile devam edecek. Engelliler Müdürlüğü (İSEM)  “Çekmece’nin Yıldızları” müzik grubunun seslendireceği kahramanlık türküleri programa renk katacak. Protokol  konuşmalarının ardından  Mehmet Akif Ersoy’un “ Bir Hilal Uğruna Yarab Ne Güneşler Batıyor…’’ şiiri okunacak. Ayrıca, Engelliler Müdürlüğü (İSEM) öğrencileri   “İstiklal Marşı’nın Kabulü ’’ tiyatro oyununu izleyicilere sunacaklar.

İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması görme engelliler, konuşma – işitme engelliler, işitme engelliler, ortapedik engelliler, otistik engelliler ve zihinsel engelliler kategorilerinde  birincilik, ikincilik, üçüncülük ödülleri ve jüri özel ödülü verilecek.

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Türkçe Bölümü, İstanbul Darülaceze Müdürlüğü ve Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden   destek veren jüri üyelerine plaketlerin takdim edilmesi ile program son bulacak.

İkinci Tören Turgut Özal Kültür Merkezi’nde Gerçekleştirilecek…

Çekmeköy Belediyesi Turgut Özal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan “İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması Ödül Töreni’’ ise Engelliler Müdürlüğü (İSEM)  İsömbul Müzik Grubu’nun seslendireceği kahramanlık türküleri ile başlayacak. Program, Mehmet Akif Ersoy’un ”Asım’ın Nesli’’ şiirinin okunmasının ardından Mehmet Akif Ersoy’un  hayatını konu alan slayt gösterisi ve “İstiklal Marşı’nın Kabulü’’ tiyatro oyunu ile devam edecek.

Protokol konuşmalarının ardından görme engelliler, işitme engelliler, ortopedik engelliler, otistik engelliler, zihinsel engelliler kategorilerinde birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri ile her kategoriden üç engelli bireye mansiyon ödülü verilecek.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Türkçe Bölümü, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü, Üsküdar Belediyesi  Engelliler Merkezi, Metin Sabancı Spastik Engelliler Eğitim Merkezi, İstanbul Darülaceze Müdürlüğü  ve Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden programa destek veren jüri üyelerine plaketlerinin verilmesinin ardından program, Engelliler Müdürlüğü Sultans of Sultanbeyli Müzik Grubu’nun gösterisi ile son bulacak.

Programın Adı: İstiklal Marşını Güzel Okuma              Programın Adı: İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması

Ödül Töreni                                                                               Ödül Töreni

Programın Tarihi:  11.03.2013 pazartesi                               Program Tarih ve Saat: 12.03.2013 salı

Program Saati; 13.00-16.00                                                 Program Saati; 13.00-16.00

Programın Yeri: Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi                Program Yeri: Turgut Özal Kültür Merkezi

Bağcılar                                                                                      Çekmeköy

Program Akışı:                                                                            Program Akışı:

13.00-13.05 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

13.00-13.05 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı                           13.00-13.20  Kahramanlık Türküleri

13.05-13.10 Sinevizyon                                                      13.20-13.30  Şiir

13.10-13.20 Kahramanlık Türküleri                                      13.30-13.40 Slayt Gösterisi

13.20-13.30 Protokol Konuşmaları                                       14.00-14.15  Tiyatro

13.30-13.40 Şiir                                                                 14.15-14.30 Protokol Konuşmaları

13.40-14.00 Tiyatro                                                            14.30-15.20  Ödül Töreni

14.00-14.30 Ödül Töreni                                                      15.20-15.40 Sultans of Sultanbeyli Müzik Grubu

16.00 Kapanış                                                                     16.00 Kapanış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir