Anasayfa / GENEL / CHP’lilerden gazeteci Kaddumi hakkında şok iddia
kaddumi

CHP’lilerden gazeteci Kaddumi hakkında şok iddia

Beşar Esad’le görüşen CHP heyetinden Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, kayıp gazeteci Beşar Kaddumi’nin de gündeme geldiğini, ancak hiçbir yerde pasaportu, kimliği ve kaydının bulunmadığını söyledi.

Akgöl başkanlığındaki CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey ile CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’nın yer aldığı heyet, Beşşar Esad ile görüşmesinin ardından Yayladağı Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yaptı.

Akgöl, sınır kapısı önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, ziyaretin çok olumlu ve verimli geçtiğini söyledi.

GAZETECİ KADDUMİ’NİN DURUMU

Görüşmede kayıp gazeteci Beşar Kaddumi’nin gündeme gelip gelmediğiyle ilgili soruyu Akgöl şöyle yanıtladı:

”Gündeme geldi. Gazeteci Cüneyt’i aldığımızda da aynı şeyi söylemiştik. Beşar Kaddumi’nin büyük ihtimal ölü olduğu tahmin ediliyor. Çünkü hiçbir yerde pasaportu, kimliği ve kaydı yok. Dolayısıyla ona ait hiçbir iz yok. Yalnız buna rağmen Suriye hükümeti Kaddumi’ye ait en ufak bir iz bulunması ve yerinin başka biri tarafından tespit edilmesi durumunda ellerinden geleni yapıp sağ ise kendisini, ölü ise naaşını vermek konusunda söz verdiler. Kaddumi büyük ihtimal öldü diye düşünüyoruz.”

ELİMİZDE BÖYLE BİRİ YOK DEDİLER

Diğer tutuklu gazetecilerin gündeme gelip gelmediği sorusu üzerine Akgöl, şunları kaydetti:

”Evet geldi. Bizim taleplerimiz o konudaydı. Yalnız şunu söylediler, ellerinde böyle bir gazeteci olmadığını, bulunmadığını ifade ettiler.

Varsa böyle bir gazeteci bize nerede olduğunu söylesinler CHP aracılığıyla vereceklerinin sözünü verdiler. Nasıl böyle bir söylenti çıkarıldığına da hayretle baktıklarını ilettiler.”

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

askeri

Türkiye 5 Temmuz’dan sonra harekete geçiyor

Bir yandın Irak ve Suriye’deki terör olayları diğer yandan Katar üzerinden Ankara’ya yönelik planlar… Türkiye …

idlib1

Türkiye İdlib’de ABD’ye izin yok!

Rusya, Suriye’de oluşturulacak güvenli bölgelerin ABD uçaklarına kapalı olacağını duyurdu. Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapılan Suriye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir