Anasayfa / GENEL / İşte yeni Türkiye’nin yeni Türkiye’si!
turkiye-yeni

İşte yeni Türkiye’nin yeni Türkiye’si!

Türkiye’nin adını taşıyan ve son çeyrek asırda önemli haberlere imza atan Türkiye Gazetesi, 43 yıllık logosunu değiştirdi. “Yeni Türkiye’nin yeni Türkiye’si”sloganıyla Türkiye Gazetesi bugün 43. yıldönümü kutlamalarını Çırağan Sarayı’nda verdiği bir resepsiyonla kutladı.

YENİ LOGO

Türkiye Gazetesi’nde değişim heyecanı yaşanıyor. Gazetenin yazı işlerinde yeni tasarım için artık son hazırlıklar yapıldı. Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, gazetenin mutfağındaki çalışmayı yerinde inceledi. Albayrak gazetede yaşanan değişim hakkında Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) bilgi verdi. Gazetede kendisinden başka her şeyin değiştiğini anlatan Albayrak, “İçeriklerde çok büyük değişiklikler oldu. Mizanpajımızı tamamen yeniledik. Aramıza katılan yeni yazarlarımız var. Bütün bu gelişmelerin sembolü olarak logomuzda bir değişiklik yaptık. Malum her yayın kuruluşu kendini sürekli yenilemeye çalışır. Çünkü mevcut okurlarınızın yıllar içinde beklentileri değişiyor. Sizin de onların beklentilerine cevap verecek hale gelmeniz gerekiyor. 20-30 yıldır aynı adrese gazete gönderdiğimiz okuyucumuz var. Bu değişikliğe bizler de ayak uydurmak zorundayız. Hepimiz bir dijital tehdit altındayız. Bunu berteraf etmek için içeriğimizi geliştirmemiz gerekiyor. Bütün bunlar her gazetenin yapmaya çalıştığı şeyler.” ifadelerini kullandı.

Gazetedeki en büyük değişikliğin ise logoda yapıldığını anlatan Albayrak, “Bizim logomuz aslında başarılı bir logoydu ama bu kadar süre boyunca karakterde oluşan eskime var. Özellikle haber konusunda son üç yıldan bu yana atılım içindeyiz. Bir T harfi yuvarlağın içinde yer alıyor. Bunun bir hikayesi de var. Daha çok habere odaklı haberin özünden gelen T harfinin etrafında yuvarlanan bir obje olarak böyle bir şey yapıldı. Bir farkındalık olması için böyle bir çalışma yapıldı. Şu ana kadar ki algı güzel.” diye konuştu.

ALPER GÖRMÜŞ VE YILDIRAY OĞUR TÜRKİYE GAZETESİ’NDE

Yazar kadrosunu da güçlendirdiklerini ifade eden Albayrak, “İlk bakışta belki Türkiye Gazetesi’ne uyuşturulamayan isimler başlıyor. Alper Görmüş, Deniz Ülke Arıboğan, sol görüşlü olarak bilinen Melih Altınok, Yıldıray Oğur ve Ceren Kenar gibi isimler yazı yazmaya başlıyor gazetemizde. Çeşitli kulvarlarda benzer isimler var. Amacımız toplumun büyük bir kesimini kucaklamak istiyoruz. Artık Türkiye’de farklı düşünen insanların beraber yaşaması gerektiğine inanıyoruz. Artık sanıyorum bütün bu badirelerden sonra farklı düşünenler de olsa uyum içinde yaşamamız gerektiğini düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

MEDYAGUNDEM

ozkok-panama

Özkök gibi darbecileri tuttukça başın beladan kurtulmaz Aydın Doğan

Star gazetesinde Nuh Albayrak’ın “O başlığı ancak ‘medyanın 28 Şubat mimarları’ atabilir” başlıklı yazısı şöyle… …

reina

Sıra katile kalkan olan “yaşamcı”larda!

Star gazetesinde Nuh Albayrak’ın “Reina katili yakalandı, sıra yerli işbirlikçilerinde…” başlıklı yazısı şöyle: Reina katilinin …

teror2

Laiklik yaygarasıyla katliamı da unutturdunuz!

Star gazetesinde Nuh Albayrak’ın “Tebrikler!.. ‘Yaşam tarzı’ yaygarasıyla katili de katliamı da unutturdunuz…” başlıklı yazısı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir