Anasayfa / GENEL / İşte Sözcü’nün yalanının belgesi!
sozcu-kayseri1

İşte Sözcü’nün yalanının belgesi!

MEDYAGÜNDEM- Sözcü Gazetesi’nin bugünkü manşetinin yalan olduğunun belgesi de ortaya çıktı. Saygı Öztürk imzalı haberde, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki için, “Özhaseki, ‘Kılıçdaroğlu’ndan tazminat kazandım’ dedi dava kazanmadığı ortaya çıktı” denilmişti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de Sözcü’nün yalanını tokat gibi yüzlerine vurarak, o belgeyi açıkladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bununla birlikte bazı yayın organlarında ‘Sucukların parasını Başkan Özhaseki’nin cebinden ödediği’ şeklinde haberler yer almıştır. Kayseri 3. İcra Dairesi’nin 2012/5640 sayılı dosyası ile 20 bin 63 lira, Kayseri 8. İcra Dairesi’nin 2012/7523 Esas dosyası ile 38 bin 896 lira, 2012/7524 Esas dosyası ile 18 bin 481 lira olmak üzere toplam 77 bin 440 lira Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yatırılmıştır. Bu tazminat paralarından 20 bin 63 liralık olanı çekilerek dağıtılan sucukların peşinatı olarak verilmiştir. Yani Başkan Özhaseki’nin dağıttığı sucukların parası, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ödediği tazminatlarla karşılanmıştır.”

İŞTE BELGELER:

kayseri-belge1

kayseri-belge2

 

KILIÇDAROĞLU’NUN YALANLARI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yalanları da anlatılarak şöyle denildi:

—————————————————————————————————————————-

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne yaptığı iftiralardan dolayı tazminat ödemeye mahkum olan ve Başkan Mehmet Özhaseki’nin aldığı bu tazminat paralarıyla sucuk dağıtmasından dolayı zor durumda kalan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada yine konuyu çarpıttı ve yargı kararlarını yok saydı.

‘Tazminat ödemesi kullandığım dilden dolayıdır, yolsuzluk davası devam ediyor’ diyerek birkez daha kamuoyunu yanıltma yoluna giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve belediye görevlileri hakkında kesinleşmiş iki ayrı TAKİPSİZLİK kararını da yok saydı.

Kayseri 1. ve 5. Asliye Hukuk Mahkemeleri’nin Kılıçdaroğlu’nu tazminata mahkum ettiği davaların kararında yer verdiği “İtham edilen konuda davacı hakkında verilmiş takipsizlik kararı mevcuttur. Hiç kimsenin böyle bir konuda suçluluğu ispatlanmayan kamu görevlileri hakkında ve yargı kararı olmaksızın bu şekilde ithamda bulunmaması gerçeği de açıktır” şeklindeki vurgusu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ilgili suçlamalarda takipsizlik kararı verildiği ve Kılıçdaroğlu’nun yaptığı ithamlardan dolayı tazminata mahkum edildiği açıkça belirtilmektedir.

“30 DAVA KAZANDIK” YALANI

Bunun yanısıra ‘30 davayı biz kazandık’ şeklinde açıklamalar yapılarak yine aynı şekilde yargı kararı çarpıtılmakta ve kamuoyu yanıltılmaktadır. “Kazandık” dedikleri davalar, Kılıçdaroğlu hakkında tazminat davası açan belediye personelinin davalarının reddedilmesinden ibarettir. Mahkeme bu hususta, “manevi tazminat davası, kişilik haklarına doğrudan doğruya saldırılan kişilere tanınmaktadır” diyerek “matufiyet unsurunun gerçekleşmediği” kanaatiyle davayı kabul etmemiştir. Yani davalar esastan değil matufiyet unsuru açısından reddedilmiştir. Kaldıki bu davalar için de temyiz başvurusu yapılmıştır ve henüz kesinlik kazanmamıştır.

———————————————————————————————————-

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir