Anasayfa / ANALİZ / İşte size Gülen örgütünün “Sülün Osman”ı!
osman2

İşte size Gülen örgütünün “Sülün Osman”ı!

MEDYAGUNDEM.COM- Gülen örgütünden Türkiye’nin en ünlü dolandırıcılarından Sülün Osman’ı hatırlatan bir “uyanık” çıktı. Yeni Şafak’ın yaklaşık 4 ay önce yazılarına son verdiği Cemaatin intihalci kalemlerinden Osman Özsoy’un AK Partili bir belediye başkanından randevu alabilmek için kendisini Yeni Şafak yazarı olarak tanıttığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta Kocaeli’nin Kartepe Belediyesi’ndeki bazı isimlerle yemek yiyen Osman Özsoy yeni seçilen Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ile görüşebilmek için kendisini, 4 ay önce yazılarına son verilen Yeni Şafak yazarı olarak sundu.

Daha önce birçok kez konferans verdiği Kocaeli’nin Kartape ilçesine giden Prof. Dr. Osman Özsoy’un yanında Yeni Şafak’ın ekonomi yazarı Fikri Türkel de vardı. Özsoy ve Türkel burada Kartepe Belediyesi Kültür Müdürü’nün de yer aldığı bir grupla yemek yedi. Özsoy’un Başbakan Erdoğan ve hükümete ağır hakaretler sıraladığı yemekte kendisini Yeni Şafak yazarı olarak tanıttığı öğrenildi. Özsoy ve Türkel yemekten sonra Kartepe’nin yeni seçilen Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ile de görüşmek istedi. Program yoğunluğundan dolayı Üzülmez’e bir türlü ulaşılamayınca Osman Özsoy “İki Yeni Şafak yazarı deyin, bize zaman ayırır” diyerek randevu alınmasını istedi.

Dershanelerin dönüştürülmesi ve 17 Aralık darbe girişiminden sonra akademik kimliğinden sıyrılıp tam bir yalan, iftira ve hakaret kalemine dönüp akıl almaz iddialar ortaya atan Osman Özsoy önce Yeni Şafak’tan sonra da Haber 7’den kovuldu. Sosyal medyada Başbakan Erdoğan için çok ağır iftiralar ortaya atan çıktığı televizyon programlarında özellikle Mısır darbesiyle ilgili Hükümeti direkt suçlayıcı komplo teorileri sunan Özsoy, 17 Aralık öncesinde çok sayıda AK Partili belediyede periyodik şekilde programlar yapıyordu. Özsoy için çok önemli bir gelir kaynağı olan bu programlar 17 Aralık’tan sonra artık kesildi. Özellikle İstanbul’daki AK Partili belediyeler artık kendisini davet etmiyor.

Kovulduğu Yeni Şafak’ın adını kullanarak Kartepe Belediye Başkanı ile görüşmek isteyen Özsoy’un bu tavrı akıllara bir sürü soru getiriyor. Osman Özsoy, Yeni Şafak yazarı olarak tanıtıldığı ortamlarda Başbakan Erdoğan ve Hükümeti için ağır itham ve iftiralar ortaya atıp “Bak Yeni Şafak yazarı bile bunları söylüyor” algısı oluşturmak mı istiyor? Yoksa, Yeni Şafak yazarı olarak Anadolu’daki belediyelerden “iş mi” kapmaya çalışıyor?

MEDYAGUNDEM

ozsoy2

Hırsızlıkla prof olan FETÖ’cü sapığa da müebbet

FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin hazırlanan yeni iddianamedeki 17 isimden biri Osman Özsoy oldu. Bu iddianame 15 …

feto-medya

FETÖ’nün medyadaki teröristlerine 3’er kez müebbet

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri ve bu konuda çağrışım yapan …

ozsoy2

FETÖ’cü kaçak o ülkede görüldü

Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan firari Osman Özsoy, Kanada’nın Toronto kentinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir