Anasayfa / GENEL / İşte Paris’teki cinayetlerin şifresi!
diler-sakine

İşte Paris’teki cinayetlerin şifresi!

MEDYAGÜNDEM- İmralı ile görüşmeler başladığında ve Öcalan’ın kararlılığı ile ilgili olarak, “Avrupa buna asla razı gelmez. Gereğini yapar” diye yazmıştı.

PKK’nın Avrupa ayağına dikkat çeken yazısından bir gün sonra Paris’in göbeğinde Sakine Cansız ve iki kadının öldürüldüğü suikast gerçekleştirildi.

Takvim Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler’in bugün ne yazacağı merak ediliyordu ve yazısı da, o cinayetlerin şifrelerini çözen detaylarla dolu…

Avrupa’nın Öcalan’a bakışıyla ilgili yakın tarihten şu detayı paylaştı Diler:

“Öcalan, dönemin Kara Kuvvvetleri Komutanı Atilla Ateş Paşa’nın tehdidinden sonra ŞAM’ı terk etti! PKK lideri Suriye’den çıktıktan sonra kapı kapı dolaştı! Önce Rusya’ya, ardından İtalya’ya gitti. Ne yapacağını bilemez halde bir o ülkeye, bir bu ülkeye sığınma talebinde bulundu! Ama örgüte her türlü desteği veren AVRUPA, sırtını sıvazladığı örgütün liderine KAPILARINI açmıyordu!

Garipti!

Dışarıdan böyle görünse de aslında her şey kendi MODUNDA ilerliyordu.

Çünkü Öcalan, onların onayladığı bir isim değildi. Öcalan silaha sarılmış da olsa ayrılıkçı DEĞİLDİ! Bu nedenle onlar, kendi yetiştirdikleri Kani Yılmaz kod isimli FAYSAL DUNLAYICI’yı Apo’nun yerine getirmek istiyordu.

Bunu da açık açık söylüyorlardı. Ama Amerika, örgütü tamamen elinden kaçırmamak için Dunlayıcı’yı bombayla ortadan kaldırdı.

Bunun üzerine Öcalan, marka olarak yaşamaya devam etti. Avrupa isteksiz de olsa bu imajın yaşamasına izin verdi!

Bu nedenle PKK’lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez’in PARİS’in göbeğinde öldürüldüğünü duyunca çok şaşırmadım. Aksine ‘daha yeni başlıyorlar’ dedim…”

Diler’e göre, bu suikastların geleceği, geçtiğimiz ekim ayı başında belliydi! Diler, Fransa’nın o cinayetlerde bir rolü olabileceğini şu gerekçelerle anlattı:

“Barış isteyen ve hatta OSLO’daki görüşmelere büyük katkı yaptığı söylenen ADEM UZUN isimli PKK’lı Paris’in LAVAL MAYENNE semtinde bir barda otururken gözaltına alındı. Neden alındığı merakla beklenirken, Fransız polisi ‘PKK için silah pazarlığı yapıyordu’ açıklamasını yaptı. Hiç inandırıcı değildi! Bunu duyan Fransa’nın PKK’dan nefret ettiğini düşünürdü!

Ama gerçek hiç de öyle değildi.

Fransa, PKK’yı besleyen önemli ülkelerden biriydi! Zaten üç kadın PKK’lının enselerine kurşun sıkıldığı yer Rue Lafayette Street 147 numaradaki Kürdistan Enformasyon Bürosu’ydu…

Fidan Doğan ve Leyla Söylemez ise aylık kirası 185 bin euro olan Rue Lafayette Street 106 numaradaki Kürt Enstitüsü’nün üyeleriydi…

Yani görünmeyen bir el, PKK’ya PARİS’in göbeğinde çok değerli yerleri kullanıma açmıştı! Örgüt de kendisine sunulan her imkanı göstere göstere kullanıyordu!”

Peki bu suikast neden yapıldı?

İşte Diler, çok sarsıcı bir bilgiyi şöyle paylaştı:

“Gazete haberlerine bakıp PKK terör örgütünde her ismin DERİN ilişkileri olduğunu düşünmeyin. Cemil Bayık ve Bahoz Erdal arazide önemli isimlerdir. Ancak uluslararası arenada onları tanıyan yoktu! Özellikle BAHOZ’u… Örgütü yöneten güçle ilişkide olan başka isimler vardı… Öldürülen üç PKK’lı kadından Sakine Cansız, daha önce PKK’nın Avrupa sorumluluğunu yapmış olan bir isimle çatıştı. Bu kişi, önceki yıllarda Öcalan’ı ortadan kaldırmak için hamleler yapan biriydi! Fransa istihbaratı ile çok iyi ilişkileri vardı. PKK’ya bölgede destek veren ülkelerin DERİN AĞABEYLERİYLE de oturup konuşurdu! Öcalan da bunu çok iyi bilirdi… İşte basında en fazla bir ya da iki fotoğrafı yayınlanan o isim, BARIŞIN karşısındaydı.”

“Yolun başından beri Öcalan’la olan CANSIZ ortadan kaldırıldı.” diyen Diler, neden Sakine Cansız’ın seçildiğini, PKK’yı Avrupa’da barındıran ittifakın, Öcalan’a karşı hamlesini çok önemli perde arkası bilgilerle yazdı.

İşte Diler’in YAZISI

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

katar

Pentagon Katar’dan sonra yakında Türkiye’ye saldıracak!

Takvim gazetesinde Ergün Diler’in “Körfez ateşi” başlıklı yazısı şöyle… Kriz bütün hızıyla devam ediyor. Pentagon …

ingiltere

İngiltere’deki terör Pentagon’un işi mi?

Takvim gazetesinde Ergün Diler’in “NATO bombası” başlıklı yazısı şöyle… Sanıyorum geçtiğimiz hafta artık silahların kullanılacağı …

brunson

Şok iddia; ABD’li bakan tutuklanan FETÖ’cü papaz için geldi!

Takvim gazetesinde Ergün Diler’in “Bu pastör başka” başlıklı yazısı şöyle… Çok önemli olaylar satırların arasında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir