Anasayfa / GENEL / Emniyet’ten atv dizilerine tam not
atv-dizi1

Emniyet’ten atv dizilerine tam not

Emniyet Genel Müdürlüğü, TV dizilerinde emniyet kemeri takılması ile seyir halinde cep telefonu kullanımını ölçtü. atv dizileri bu konuda takdir topladı.

Emniyet’in Trafik Hizmetleri Başkanlığı dikkat çeken bir araştırmaya imza attı. Trafik uzmanları ulusal kanallarda yayımlanan 40 diziyi araç kullanırken emniyet kemeri takma ve cep telefonu ile konuşup konuşmama açısından değerlendirdi. Araştırmada atv ekranlarında yayımlanan ve izlenme rekorları kıran “Alemin Kıralı,” “Benim İçin Üzülme,” “Huzur Sokağı,” “Krem,” “Hayat Devam Ediyor” gibi diziler de incelendi. Dizilerin önemli bir kısmında oyuncuların sürüş esnasında emniyet kemeri ve cep telefonu kullanımına dikkat ettiği belirlendi. Her bölümü reyting rekoru kıran ve başrolünde Şafak Sezer ile Oya Başar’ın oynadığı “Alemin Kıralı” isimli dizi izlendi. Uzmanlar dizinin 10 bölümünü inceledi.

Bölümlerde araç kullanma sahnelerinde yüzde 80 oranında emniyet kemeri takıldığı görüldü. atv ekranlarında yayımlanan ve büyük bir izleyici kitlesine sahip olan “Benim İçin Üzülme” dizisinde oyuncuların araç kullanırken yüzde 70 oranında kemer taktığı görüldü. “Huzur Sokağı” dizisinde yüzde 35, “Krem” dizisinde yüzde 29 oranında emniyet kemeri takıldığı görüldü. İncelemede yine “Huzur Sokağı” isimli dizide oyuncuların yüzde 35 oranında seyir halindeyken cep telefonu ile aracı durdurarak veya kulaklık ile konuştuğu belirlendi. (SABAH)

MEDYAGUNDEM

ht3

Habertürk’ün ByLock haberi uydurma çıktı

Emniyet Genel Müdürlüğünce, “215 bin kişilik ByLock listesinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına iletildiği”ne dair haberin, genel …

polis1

FETÖ’nün gizli arşivinden çıkan en tepe isim kim?

FETÖ’nün Emniyet Genel Müdürlüğü içindeki kripto yapılanmasına dair Türkiye genelinde önceki gün gerçekleştirilen operasyona ilişkin …

polis1

Devlette ‘bahar’ temizliği; binlerce polis FETÖ’den alındı

EGM’de son dakika gelişmesi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nde FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesi ile 9 bin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir