Anasayfa / GENEL / İşte itiraf; meğer CHP sadece rol yapıyormuş!
aykut

İşte itiraf; meğer CHP sadece rol yapıyormuş!

Referandumda vatandaşın ‘hayır’ oyu vermesi için her yolu deneyen CHP’nin vekili Erdoğdu, attığı tweetle rol yaptıklarını ortaya koydu. 16 Nisan’a kadar seçmene ‘şirin’ gözükeceklerini, sonrasında ise asıl yüzlerini göstereceklerini itiraf etti.

Cumhurbaşkanlığı sistemini öngören anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum sürecinde, CHP tüm politikasını ve tutumunu değiştirmişti. Ayrıştırıcı dili bir kenara bırakan parti, alışageldik tartışmalara yol açmayarak tüm kesimlerde şaşkınlığa neden olmuştu.
KUZU TAKTİĞİ UYGULUYOR
Hatta bu duruma dikkat çeken Başbakan Binali Yıldırım da, katıldığı bir TV programında, “CHP kuzu taktiği uyguluyor, sakin sinirlenmiyor. Gören de CHP değişti zanneder. CHP değişmedi. CHP vatandaşa masum mağdur rolü yapıyor. Halka oyun oynuyor. ‘Bak biz Başbakan’ı koruyoruz’ diyor. Beni koruyacağına sen de çalış iktidar olmaya bak. Bizi koruyan millet” diye konuşmuştu.
‘ŞİRİN’ GÖZÜKÜN EMRİ
Parti genel merkezi tarafından vekillere gönderilen talimat doğrultusunda, ‘kucaklayıcı’ dilin kullanılması zorunlu hale getirilmişti. Bu kapsamda referandum kampanyalarına katılan ve ‘toplumun tümünü kucaklayıcı’ nitelikte mesajlar paylaşan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kendi taraftarlarından tepki topladı. Erdoğdu’nun, farklı görüşlere ‘cici’ gözükmek için attığı “Kampanya sırasında sağcı, solcu, liberal, ülkücü, muhafazakar bütün kitlelerden ‘Hayır’ oyu isteyeceğiz bunu anlayamayan evinde otursun” tweetine, “Anladık, öğrendik hocam. Ekmeleddin’i de unuttuk hocam. Bıyıklı kadın kontenjanı üyesi İslamcıyı da hiç görmedik hocam!” şeklinde karşılık verildi.
3 AY DAHA SABREDİN
Kendisi gibi düşünmeyen kitleye yönelik “Bunlara daha ne kadar tahammül edeceğiz?” imasında bulunan tepki mesajına cevap veren Erdoğdu büyük bir skandala imza attı. Referandum süreci boyunca rol yapmaya devam edeceklerini açıkça itiraf eden CHP’li vekil, 3 ay daha sabredilmesi gerektiğini belirterek “O güzel saçlarınızı özgürce sallamanız için ben canımı dişime taktım. Sen de 3 aylığına unutacaksın bacım” ifadelerini kullandı. Vatandaştan oy toplamak için, tiyatro yapan ve onları kandırmaya çalışan CHP’li vekilin, söz konusu itirafıyla ilgili nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu oldu.

-GÜNEŞ-

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir