Anasayfa / GENEL / İşte Gülen örgütünün sandığa yönelik sabotaj planı!
gulen2

İşte Gülen örgütünün sandığa yönelik sabotaj planı!

Kaos planları tek tek ortaya çıkartılan paralel yapılanma, paralel hakimlerle AK Parti’nin oylarını sandıklarda ve sayımlarda buharlaştırmaya çalışacak.

AK Parti’ye karşı illegal çalışmalarına hız veren paralel yapılanma, seçim günü stratejisi belirledi. Cihan Haber Ajansı’nın haberlerinde sandık sonuçlarına göre AK Parti’nin kaybettiği bilgisini vererek sandık müşahidi olan AK Partililerin sandıkların başından ayrılmasını amaçlayan paralel yapılanma, oylar üzerinde rahat manipülasyon yapmayı hedefliyor.

AK Parti’nin yerel seçimlerde başarısız olması için plan üstüne plan geliştiren paralel yapılanma,”Erdoğansız-AK Partisiz” Türkiye için canhıraş bir şekilde çalışma yürütüyor.

Bugüne kadar umut bağladıkları noktalardan elleri boş dönen paralel yapılanma, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) vasıtasıyla Türk siyasetini dizayn etmeye çalışacak. YSK üyelerini ikna eden paralel yapılanma bunun ilk meyvesini Sarıyer’de topladı. İlçe Seçim Kurulu’nun kararını YSK’ya bozduran paralel yapılanma, bunu seçim günü ve sonrasında yurt çapında uygulamaya koyacak. Sandıklara yapılan itirazlarda AK Parti aleyhine sonuçlar çıkartarak, oy oranını düşürmeye çalışan paralel yapılanma “kripto” hakimlerden faydalanacak.

Kaos planları tek tek ortaya çıkartılan paralel yapılanma, paralel hakimlerle AK Parti’nin oylarını sandıklarda ve sayımlarda buharlaştıracak.

Sandıkları rehin alacaklar

Paralel yapılanma, örgüt üyesi devlet memurlarından seçimlerde görev almalarını istedi. İl ve İlçe Seçim Kurulları tarafından görevlendirilmesi planlanan paralel yapılanma unsurlarının yanı sıra siyasi partiler de ihmal edilmedi. Oy potansiyeli az olan ve sandık müşahidi bulmakta zorlanan partiler adına sandık müşahidi olunması görevi de paralel yapılanma üyelerine tebliğ edildi.

Sandığı bir çok noktadan gözaltına alarak rehin etmeyi hedefleyen yapı, oy sayımında AK Parti’ye verilmiş oyları didik didik edecek. Mührün basılacağı bölgenin dışına kayma olması durumunda geçersiz sayılacak oylar için sandık başında itiraz edecek kimsenin bulunmaması hedeflendi. Paralel yapılanma bu yöntem ile de AK Parti’nin oylarını düşürme cihetine gidecek.

Paralel hakimler sahaya çıkartılacak

AK Partiye karşı illegal çalışmalarına hız veren paralel yapılanma, seçim günü stratejisi belirledi. 100 bin paralel yapılanma üyesi ile sandıklardan seçim sonuçlarını vermek üzere Cihan Haber Ajansı (CİHAN) ile organizasyon kuran paralel yapılanma, iller ve ilçelerdeki sandıklara ilişkin AK Parti’nin itirazlarını akamete uğratmak için de paralel hakimleri kullanacak.

CHA aracılığıyla servis edilecek haberlerde, İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde AK Parti seçim yarışında geride gösterilecek. AK Parti’nin oylarını düşük göstererek “algı yönetimi”ndeki son çırpınışlarını gerçekleştirecek olan paralel yapılanma, CİHAN’nın haberlerinde sandık sonuçlarına göre AK Parti’nin kaybettiği bilgisini vererek sandık müşahidi olan AK Partililerin sandıkların başından ayrılmasını amaçlıyor. Sandık müşahitlerinin, sandıklarını bırakması ile paralel yapılanma, oylar üzerinde rahat manipülasyon yapmayı hedefliyor.

Sarıyer işaret fişeği

AK Partili il ve ilçe yönetimlerinin, YSK İl ve İlçe Seçim Kurulu Başkanlıklarına yapacakları itirazlar da bu kurullarda yer alacak paralel hakimler vasıtasıyla geçersiz hale getirilecek. Bunun son örneği İstanbul Sarıyer’de yaşandı. Sarıyer’de listesini geç teslim etmesi nedeniyle itirazda bulunulması üzerine Sarıyer İlçe Seçim Kurulu CHP’nin seçime girmemesi yönünde karar vermişti. Ancak, Yüksek Seçim Kurulu, ilçe seçim kurulunun kararını iptal ederek CHP’ye Sarıyer’de seçimlere girme vizesi vermişti.

Paralel yapı üyelerinin seçim günü sandık sonuçları üzerinde yapacağı oynamalara itiraz edilmesi durumunda yine Sarıyer’deki oyun hayata geçirilecek ve AK Parti’nin oyları gasp edilecek.

CİHAN’ın Beyoğlu vakası unutulmadı

Paralel yapılanmanın haber ajansı olan CİHAN da bu planın önemli figürlerinden biri haline getirilirken, ajansın güvenilirliği 2009 seçimlerinde önemli darbe almıştı.

CİHAN, 2009 yerel seçimlerinde İstanbul ve Ankara’daki seçim sonuçlarıyla tartışmalara neden olmuştu. CİHAN, Beşiktaş’ın seçim verilerini, Beyoğlu’nun verileri gibi yansıtınca AK Parti ve CHP teşkilatları arasında tartışma çıktı. CİHAN, bunun sehven olduğunu iddia ederken, ilk sonuçlara göre Beyoğlu’nda seçimi CHP’nin kazandığı zannedilmişti. Bunun üzerine AK Partili sandık müşahitleri seçim yerlerini terk ederek, Beyoğlu teşkilatına dönmüşlerdi. CİHAN’ın kasıtsız olduğunu iddia ettiği yanlış veri girişi yüzünden AK Parti, Beyoğlu’nda seçimleri kaybetme tehlikesi yaşamıştı. (HABER 10)

MEDYAGUNDEM

bassj1

PKK’nın hamisi ABD’den PKK’nın adını anmadan kınama!

ABD Ankara Büyükelçiliği’nden AK Parti’li yöneticiler Orhan Mercan ve Aydın Ahi’nin PKK’lı teröristlerce öldürülmesine ilişkin …

akparti

ABD’nin ‘kara gücü’ teröristler Ak Partilileri katlediyor!

Diyarbakır ve Van Ak Parti ilçe başkan yardımcılarına yapılan suikastın yankıları sürerken, AK Parti Hakkari …

pkk4

Şu alçak katilleri Almanya “özgür basın” diye koruyor!

AK Parti Lice İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan ile AK Parti  Özalp İlçe Başkan Yardımcısı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir