Anasayfa / GENEL / İşte Gülen örgütü ile CHP arasındaki kaset kuryesi!
ali-riza

İşte Gülen örgütü ile CHP arasındaki kaset kuryesi!

Kılıçdaroğlu’nun ‘Gözlerimle gördüm’ diye sözünü ettiği montajlı Erdoğan kasetini CHP’ye New York’taki Ali Baba isimli restoranın sahibi Ali Rıza Doğan’ın getirdiği ortaya çıktı. Doğan’ın ABD ve Türkiye’de birçok CHP’liyle görüştüğü belirlendi. CHP-Cemaat arasında kuryelik yapan Doğan’ın, partiyle Faruk Loğoğlu vasıtasıyla temas kurduğu ifade ediliyor.

CHP ile Cemaat arasında kuryelik yapan Ali Rıza Doğan’ın aynı zamanda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na kaset taşıdığı ortaya çıktı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ‘Gözlerimle izledim’ diye iddia ettiği kaseti, New York’ta Ali Baba adlı bir restaurantın sahibi Ali Rıza Doğan’ın ABD’den getirdiği öğrenildi. Doğan’ın yakın çevresine ‘O görüntüleri ben izlettim’ şeklinde konuştuğu öğrenildi. Bunun üzerine yetkililer bağlantıları araştırdı. Doğan’ın ABD ve Türkiye’de birçok CHP’liyle görüştüğü belirlendi. Doğan’ın adı daha önce Dışişleri Bakanlığı’nda yapılan Suriye toplantısının ses kayıtlarının sızdırılmasıyla gündeme gelmişti. İddialara göre, Dışişleri Bakanlığı’nda yapılan toplantının sızdırılan ses kayıtları ABD’den gönderildi. New York’ta Ali Baba adlı bir restoranı bulunan işadamı Ali Rıza Doğan, çağrı üzerine Pensilvanya’ya gitti. Bu sırada gündemi sarsan ses kayıtlarını aldı. Sonra da 13 Mart 2014’te Türkiye’ye giriş yaptı. İddiaya göre ses kayıtlarını CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na dinletip 17 Mart’ta Türkiye’den ayrıldı. Doğan, 17 yıldır New York’un en ünlü Türk restoranlarından biri olarak da bilinen Ali Baba isimli işletmenin sahibi.

ÇEVRESİNE ‘BEN İZLETTİM’ DEDİ

Ali Rıza Doğan’ın, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, ‘Baykal’ın görüntülerini izlerken Erdoğan’ı laptopun başında görüntüsünü çekmişler, gözlerimle izledim. Başbakan Erdoğan’a o görüntüyü izletenler Erdoğan’ı da görüntüye alıyorlar’ iddialarının ardından New York’ta yakın çevresine ‘O görüntüleri Kılıçdaroğlu’na ben izlettim’ dediği öğrenildi. Doğan’ın bu açıklamalarının ardından harekete geçen yetkililer Ali Rıza Doğan’ın ilişkilerini araştırdı. Doğan’ın hem ABD’de hem de Türkiye’de başta Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP’nin üst düzey yetkilileri ile görüştüğü tespit edildi. Ali Rıza Doğan’ın CHP ile yakın ilişki kurmasında bir dönem ABD’de Büyükelçilik görevinde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu’nun katkısının olduğu belirtiliyor.

BAĞLANTILARI ARAŞTIRILIYOR

Cemaat-CHP yakınlaşmasında da kuryelik görevi yapan Doğan’ın diğer bağlantıları da araştırılıyor. 17 Aralık darbe girişiminin ardından paralel yapı tarafından bir çok yasa dışı görüntü ve ses kaydını sosyal medya üzerinden yaymasında Doğan’ın aracılık yapıp yapmadığı tespit edilmeye çalışılıyor. Paralel yapının bu yasa dışı faaliyetleri Amerika merkezli yaptığı biliniyor. New York’taki Pir Sultan Abdal derneğinin kurucusu olan Ali Rıza Doğan’ın bu süreçte CHP ile Cemaat arasındaki yakınlaşmada önemli rol üstlendiği kaydediliyor.

Doğan’ın adı daha önce Dışişleri Bakanlığı’nda yapılan Suriye toplantısının ses kayıtlarının sızdırılmasıyla gündeme gelmişti. İddialara göre, Dışişleri Bakanlığı’nda yapılan toplantının ses kayıtlarını Kılıçdaroğlu’na yine Doğan dinletmişti. (YENİ ŞAFAK)

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir