Anasayfa / GENEL / İşte FETÖ kumpasının en açık delili
yegen-gulen

İşte FETÖ kumpasının en açık delili

ERGENEKON davasında savunmasını yapan emekli Yarbay Mustafa Dönmez: Operasyonlarda daha evinde mühimmat bulunmamışken yeğen Gülen mühimmatların bulunduğunu duyurdu.


Ergenekon davasının temyiz duruşmaları, Yargıtay 16’ncı Ceza Dairesi’nde yapıldı. Dünkü duruşmada emekli Yarbay Mustafa Dönmez ve emekli Albay Mustafa Koç savunmasını yaptı. Dönmez heyete, Ergenekon’a ait silah ve mühimmatın bulunduğu ileri sürülen Zir Vadisi ile Sapanca’daki evinde yapılan aramalara ilişkin görüntüler izletti.

‘ÖZ, YALANCI ŞAHİT OLMAMI İSTEDİ’

Görüntülerde aramalar sırasında ve sonrasında polislerin kurdukları kumpasın delilleri olduğunu belirten Dönmez, Sapanca’daki evinde yapılan arama devam ederken ve henüz daha oradan çıktığı iddia edilen mühimmat ortada yokken Samanyolu TV’de, “aramada silah ve mühimmat bulundu” şeklinde haber verildiğini söyledi. Haberin, Fetullah Gülen’in yeğeni Kemal
Gülen tarafından sunulduğuna dikkat çeken Dönmez, “Bu da açıkça kumpasın kanıtıdır” dedi. Sanık emekli Albay Mustafa Koç da Zekeriya Öz’ün kendisinden yalancı şahitlik yapmasını istediğini, yapmadığı için cezalandırıldığını belirterek, “TSK’da ilk sıralarda, geleceği parlak olanları topladılar ki kendi adamlarının önü açılsın. TIR’ları durduran adam terfi etsin diye bizleri içeri aldılar” şeklinde konuştu.

ESKİ MÜHİMMAT YENİ GAZETEYE SARILI

Dönmez ifadesinde, Silivri’deki yargılamalar sırasında kamuoyuna yansıyan bir ayrıntıyı hatırlattı. Zir Vadisi’ndeki aramada gazete kağıtlarına sarılı halde mühimmat bulunduğunun iddia edildiğini aktaran Dönmez kumpası şöyle anlattı:

“Aramada, mühimmatın gazeteye sarılı halde bulunduğu iddia ediliyor, bulunma anı görüntü kaydına alınıyor. Arama ayın 7’sinde yapılmış ama görüntülere bakıyorsunuz, mühimmatın yerin altında sarılı olduğu söylenen gazete ayın 11’ine ait. Mühimmat o gazetelere sarılıysa nasıl oluyor da 4 gün sonrasının gazetesine sarılmış olabiliyor. Kaldı ki ben, gazetenin üzerindeki tarihte cezaevindeyim.”

Emekli Yarbay Dönmez, Emniyet Amiri Behçet Oktay’ın, Zir Vadisi’nde bulunan mühimmatın Emniyet’in Gölbaşı deposundan çıkarıldığını açıkladıktan kısa süre sonra intihar ettiğinin söylendiğini, ancak kendisinin buna inanmadığını ifade etti.

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir