Anasayfa / GENEL / Bombacıları Hürriyet kaçırdı
bombaci1

Bombacıları Hürriyet kaçırdı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, mahkemenin yayın yasağını kaldırmasının ardından, Ankara Garı önündeki terör vahşetiyle ilgili bir basın açıklaması yaptı.


Canlı bombalardan birinin Yunus Emre Alagöz olduğunu resmen duyuran savcılık, diğer canlı bomba için ise “güney sınırımıza komşu bir ülkeden gelen kişi” ibaresini kullandı. Şu ana kadar 4 kişinin tutuklandığı soruşturmada, DEAŞ’ın yanı sıra olayda katkısı olabileceği düşünülen terör örgütlerinin de araştırıldığını kaydetti. Soruşturma devam ederken, Hürriyet gazetesinin internet sitesinde, çoğunluğu Gaziantep’te olan bazı şüphelilerin isim ve soyisimlerinin ilk harflerinin yer aldığı haberler yayımlanmıştı. Hürriyet hakkında “soruşturmanın gizliliğini ihlal” gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılmıştı.

SORUMSUZ DAVRANIŞ

Başsavcılık dün yaptığı açıklamada da isim verilmeden, Hürriyet’teki haber kastedilerek şu ifadelere yer verildi:

“Şüphelilerin yerlerini tespit edip, yapılacak operasyonlarla gözaltına alınma işlemlerine çaba gösterildiği sırada, bazı basın-yayın organları sorumsuzcu davranarak, bir kısım şüphelilerin ad ve soyadlarının baş harflerini yazmak suretiyle haber yapmaları neticesinde, bombalama eylemi ile kuvvetli irtibatları olduğu düşünülen 9 kişinin kaçmasına sebep olmuşlardır. Yakalanması için çalışmaların sürdüğü bu kişiler hakkında, yoklukta tutuklama kararı alınmıştır. Soruşturmamız bir miktar akamete uğramış ise de en kısa zamanda kaçan şüphelilerin de yakalanmasıyla elde edilecek yeni bilgi ve belgeler ışığında, eylemin planlayıcılarına da ulaşılacaktır.”

Açıklamada, Gaziantep’te terör örgütünün kullandığı 5 depo ile 2 hücre evinde ele geçirilen, bu sayede muhtemel eylemlerin de engellendiği silah ve mühimmat da şöyle sıralandı:
– Bomba yapımında kullanılan 2 bin 500 kilo Amonyum Nitrat.
– ‘150 metre Kortex patlayıcı, 60 kilogram TNT patlayıcı, 10 paket kimyasal patlayıcı, 15 kilogram demir bilye, 5 kilogram civata somunu.
– ’25 el bombası.
– ‘6 Kalaşnikof tüfek, bir susturuculu tabanca, bir av tüfeği, 3 bin 683 mermi.
– ’10 adet intihar yeleği ile canlı bomba yeleği dikiminde kullanılan dikiş makinesi.

(Sabah)

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir