Anasayfa / GENEL / İşte Deniz Baykal’a sorulacak sorular!
baykal-dava

İşte Deniz Baykal’a sorulacak sorular!

Odatv davasında tanık olarak dinlenecek Baykal’a, Halk TV’nin satışı, İklim Kaleli’nin taciz iddiaları, internete düşen gizli görüntüleriyle ilgili sanıkların konuşmaları ve notları sorulacak.

‘VARAN 2’… ‘TACİZ’ VE ‘İNDİRDİK’ SÖZLERİ İÇİN NE DİYORSUNUZ?

Odatv davası kapsamında mahkemenin talimatla ifadesinin alınmasına karar verdiği CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a yöneltilecek soruları mahkeme Ankara’ya gönderdi. Toplam 4 sayfadan oluşan yazıda Baykal’a sorulmak üzere hazırlanan 10 soru bulunuyor. Sorular arasında Halk TV’nin Soner Yalçın’a satılması ve Odatv çalışanı İklim Ayfer Kaleli’yi taciz ettiği iddiaları da var. İşte Baykal’a sorulacak bazı sorular:

Soner Yalçın’la ne görüştünüz

-Halk TV’nin satışı devri veya kiralanması konusunda sanık Soner Yalçın ile yaptığınız görüşmeler nerede oldu? Kaç kez görüştünüz? Ne gibi sorunlar yaşandı? Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir aracılığı oldu mu? Halk TV’nin satışı neden olmadı?

-Oda TV’de ele geçirilen ‘Kılıçdaroğlu’na destek zorunlu’ ibaresi ile başlayan belgede ‘Halk TV’yi devralırsak parasal sıkıntımız kalmaz. …Baykal direniyor. Baykal engelini aşmalıyız. İkna için varan 2…’ ibareleri yer alıyor. Ne diyorsunuz?

Sanık İklim Ayfer Kaleli ile ne zaman tanıştınız? Nerede ve kaç kez görüştünüz? Bu görüşmeler gazetecilik faaliyeti kapsamında mı yapıldı? Görüşmede Halk TV’nin devri konusu gündeme geldi mi?

Tacizle suçlayanla samimiyet

-5 Ocak 2011’de sanık Mümtaz İdil ile İklim Kaleli’nin yaptığı telefon görüşmesinde, Kaleli’nin, sizinle ile yaptığı görüşme ile ilgili ‘yarım saat muhabbet ettik sohbet ettik’, ‘yani haberlik bir şey yok’, ‘sonra tohum attım’, ‘kısa süre sonra ekicem’, ‘Biçicem’ diyor. Bu telefon görüşmesiyle ile değerlendirmeleriniz neler?

-26 Ocak 2011’de Barış Pehlivan’la İklim Kaleli’nin yaptığı telefon görüşmesinde, Pehlivan ‘D.B. ne oldu?’ dediği, Kaleli’nin “Bak cepteyiz açık konuşamıyorum, oldu ama diyorum sana anladın mı anla yani çak artık’, ‘Baytok Baytok muamelesi yaptı bana’, ‘Gürsel Tekin’e bunu anlattım, bilsinler bilmeleri gerekiyor” diyor. Bu sözlerle ilgili ne diyorsunuz?

-21 Şubat 2011’de İklim Kaleli ile yaptığınız telefon görüşmesinde Kaleli’in, “Bugün uğrayacağım sana yarım saat filan”, “Ya görüşelim bugün”, sizin de “Ya ev kadın var bilmem ne karmakarışık” sözleriniz dikkate alındığında, Kaleli’nin hakkınızdaki ‘beni taciz etti’ iddialarından sonra, samimi görüşmeler yaptığınız görülüyor. Ne diyorsunuz?

Küçük’ün ‘indirdik’ notu

-Yalçın Küçük’ün el yazısı notlarında “Perinçek ile Köln’de buluştuk ve bir programda anlaştık, 1997 Eylül ayında. a)Demirel’den kurtulmak, b)Baykal’a kurtulmak…” ifadelerinin yer aldığı, “Balgat16 Eylül” ile başlayan başka bir notta da “a) Demirel indi, b) Baykal’ı indirdik…” ifadeleri var. Bu sözlere ne diyorsunuz? (STAR GAZETESİ)

MEDYAGUNDEM

baykal4

İşte Baykal’a FETÖ kumpasının perde arkası

Deniz Baykal ve MHP’lilere kaset kumpasıyla ilgili önemli ayrıntılar ortaya çıktı. Başbakanlık’a böcek yerleştiren FETÖ …

soner-can

Siz ne tür bir alçaksınız?

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu “Gurur duyun bu Cumhurbaşkanı’yla!” başlıklı yazısında, Soner Yalçın’ın Odatv’si ile …

kemal-dogan

CHP’de genel başkanı Doğan grubu mu atıyor?

Akşam gazetesinde Kurtuluş Tayiz’in “CHP’de genel başkanı Doğan grubu mu atıyor?” başlıklı yazısı şöyle… Deniz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir