Anasayfa / GENEL / İşte DAEŞ ile ABD ilişkisinin bir kanıtı daha!
daes-abd

İşte DAEŞ ile ABD ilişkisinin bir kanıtı daha!

ABD Donanması askeri Richard Persson bagajında 2.5 kilo külçe altın, telefon-takip cihazları ve kameralarla Suriye sınırında 0 noktasında yakalandı. DAEŞ’e militan satın almak için Türkiye’ye geldiği belirlenen ajan sınır dışı edildi.


Irak’ı işgal edip bölgenin tüm sosyal yapısını değiştiren ABD, ülkeye getirdiği kaos ile DAEŞ gibi kanlı bir terör örgütünün doğması için uygun bir altyapı sunmuştu. DAEŞ’in başındaki Ebu Bekir Bağdadi, ABD’nin gözetimindeki Bucca Hapishanesi’nde şu an DAEŞ’in sekiz üst düzey yöneticisi olan isimlerle buluştu. DAEŞ’in temelleri Bucca’da atılırken, ABD’nin hapishanesi adeta bir terör akademisi gibi çalışmıştı. Çuvalcı Paşa olarak bilinen CIA’nın eski patronu David Petraus’un kontrolünde büyüyen DAEŞ kısa sürede bölgenin en durdurulamayan gücü haline gelirken, dengeleri değiştiren etken olarak da dikkat çekti.

DAEŞ’İ BESLEYEN ABD

DAEŞ’in silahlarından, yiyeceklerine, kadar her şeyi de Amerikan’dı. İnfaz görüntülerini Hollywood filmi gibi çeken, DAEŞ, ABD önderliğindeki koalisyon güçlerinin bombardımanı ile yok olması gerekirken iyice büyüdü. Çünkü koalisyon DAEŞ’i vurmuyordu. ABD’nin bu kadar içli dışlı olduğu örgütle ilgili en somut bağlantıyı ise Takvim gazetesi ortaya çıkardı. Daha önce üç DAEŞ’e hizmet eden Kanada-İngiliz ajanı Muhammet Reşit’i deşifre eden Takvim şimdi de eski ABD Deniz Piyadesi Karsten Richard Persson’u bölgede ajanlık yaparken görüntüledi.

100 GÜMÜŞ SİKKESİ VAR

Takvim gazetesinin edindiği bilgilere göre, eski Deniz Piyadesi Karsten Richard Persson, 20 Haziran 2015’te uçakla İstanbul’a geldi. Lüks bir otomobil kiralayıp Gaziantep Oğuzeli’nden sınır hattına geçti. Yanında getirdiği külçe külçe altınları bozdurup, para karşılığı DAEŞ’e militan devşirdi. Sınırın iki yakasında çektiği görüntüleri de merkezine iletti. Devriye gezen jandarma timi, 26 Haziran’da ajanı sınırın tam sıfır noktasında ele geçirdi. ABD’li ajanın aracında çok sayıda elektronik araç, gizli kameralar, telefon-takip cihazları, 100 adet gümüş sikke ve 2.5 kilo külçe altın ele geçirildi. ABD’li Persson ise sorgusunda tüm suçlamaları reddetti. “Babam ölünce yüklü bana miktarda miras kaldı. Onları satıp altın aldım. İslam’ı çok merak ediyordum. Öğrenmek için buraya geldim” dedi. ABD’li adam sorgusunun ardından sınır dışı edildi.

‘MÜSLÜMANLIK İÇİN GELDİM’

Ajan Perrson ifadesinde şöyle konuştu: 2 yıl önce Deniz Kuvvetleri’nden kendi isteğimle ayrıldım. 2008’de babam öldü. Hayat sigortasından bana yüklü bir miras kaldı. Altınları bu parayla aldım. Türkiye’ye Müslümanlık için geldim. Kamera ile askeri alandan görüntü almayı düşünmedim. Savaşı çekiyordum.

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

feto-abd

ABD kararını verdi; game over Feto!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ABD Dışişleri Bakanlığının yayınladığı Terörizm 2016 Ülkeler Raporu’nun Türkiye bölümünde ilk …

4 Yorumlar

  1. Yalancı pezevenk. Müslümanlık için gelmiş savaşı çekiyormuş. Ne diye bıraktılar anlamadım. Onların yaptığı gibi tutuklayıp gözlerini bağlayıp bir zindana atılmalı orada çürütülmeliydi.

  2. nerde bir amerikalı alman ingiliz fransız italyan hollandalı belcikalı görürsenız kovun soyun hertürlüsünü yapın ama asla öldürmeyin. ders verin ihanet yapmak ne imiş his etsinler. ADB türkiyeden diyarbakırı ve incirliği istiyor deaşi ( ışid ) etkisizleştırecekmiş. hasıktır ona destek güç ve yol açmak icin gaye. hızmet israile beyler akıllı ol türkiyem.

  3. fuck you! ass hole!

  4. bu abd değil, abd’yi maşa olarak kullanan başka birilerinin ajanıdır. biz bu ajanı yakaldık ya, cevabı odatv den geldi. odatv bir yazıyı kullanarak almanya da mitin faaliyette bulunlduğunu iddia edip rahatsız olmuş. mit ve türkiye’nin faaliyeti varsa bile bir insan bundan neden rahatsız olur, övüneceği yerde? çünkü aidiyetleri farklı onları, kalıpları bu ülkede sadece…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir