Anasayfa / GENEL / Fetullahçılar CHP’li belediyeye tetikçi Baransu ile şantaj yapmışlar!
ilgezdi-baransu

Fetullahçılar CHP’li belediyeye tetikçi Baransu ile şantaj yapmışlar!

Paralel Yapı, Mehmet Baransu üzerinden savaş açtığı Battal İlgezdi’den istediklerini alınca ateşkes ilan etti. Tüm yolsuzluk ve kanunsuzluk haberleri birden rafa kaldırıldı.


Paralel Yapı’nın tutuklu tetikçisi Mehmet Baransu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye “Seni bitireceğim” diyerek 3 yıl önce savaş açmıştı. Ancak Baransu ne olduysa Battal İlgezdi’yi bitirmekten bir anda vazgeçti ve sonrasında da Devrimci Battal ile Cemaat kol kola girdi.

İLGEZDİ KÖŞEYE SIKIŞMIŞTI

2012’de cemaatin tetikçisi Mehmet Baransu ekranlardan parmak sallayarak İlgezdi’ye tehditler savurmuş, yazdığı köşede, attığı twitlerde Battal İlgezdi’ye savaş açmıştı. Rüşvet ve ihaleye fesat karıştırma suçlamalarıyla köşeye sıkışan Battal İlgezdi, iddialarla ilgili tek bir açıklama bile yapamamıştı. İlgezdi’nin cevap verememesi üzerine saldırılarını daha da sıklaştıran Baransu kanal kanal dolaşarak her defasında ayrı skandalı gündeme getiriyordu.

BATTAL CEMAAT İLE KOL KOLA

Baransu ve Taraf gazetesi ne olduysa bir anda bu yayınlarını durdurdu. İddalara göre, yolsuzluk haberleriyle İlgezdi’ye şantaj yapıldı. İlgezdi de, dosyaların sümen altı edilmesi koşuluyla Paralel Yapı’nın tüm taleplerine olur verdi. İstediğini alan cemaat İlgezdi’nin peşini bıraktı. Daha düne kadar Ataşehir Belediyesi’nde yapılan yolsuzlukları çarşaf çarşaf yayınlayan Paralel medya, Türkiye’nin günlerdir konuştuğu, 5 milyon dolara 3 rezidans alan CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi haberini görmezden geldi. Taraf, Zaman, Bugün, Meydan gibi Paralel Yapı’nın medya organları ayan beyan yolsuzluk skandalı için tek kelime yazmadı.

KOLEJE DESTEK

İddilara göre Paralel Yapı ile Battal İlgezdi arasındaki bir başka anlaşma da cemaatin Ataşehir’de belediye binasının hemen yakınına inşaa ettiği kolej üzerinden yapıldı. Battal İlgezdi, daha önce ruhsat verilmeyen Paralel kolej inşaatına, başkan olduktan sonra ruhsat verdi.

(GÜNEŞ)

MEDYAGUNDEM

kadir2

FETÖ’nün avukatı Baransu’nın kankası Kadir!

DHA’da muhabirlik yapan Kadir Çetinçalı’nın 25 Aralık kumpasından 1 hafta önce Twitter’dan “Sıra Bilal Erdoğan’da” …

baransu2

Baransu’nun FETÖ’cü ağabeyi hırsızlıktan hesap verecek

2010’daki sınav usulsüzlüğüne yönelik 5’inci dava bugün başlıyor. Yalçın Baransu ile Gülen’in yeğeni de sanık …

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

1 Yorum yapıldı

  1. allahın dinini bozup akılları gönülleri kendilerine kul edinen dinci cemaatler. insanları kul koyun ettinız kendinıze siz ve onlar ebedi cehenemliksinız. bu millet dinini kurandan öğrenmedıkce fasık münafık şirk batağı ile dinsiz ölecekler. son nefes iman kurtarandan olmak olsa firavunda iman etti allah kabul etmedi okuyunuz mükemmel din kitabımız var. diplomalı kul olmayın okuyanlara sözüm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir