Anasayfa / GENEL / İşte CHP’nin Buzgate skandalındaki rant ve rüşvet trafiği
rant

İşte CHP’nin Buzgate skandalındaki rant ve rüşvet trafiği

BUZGATE skandalında rant ve rüşvet trafiğini İlgezdi’nin muhasebecisi Erol Ayar, yeğen Özkan Kınalı ve Şafak Şahin yürütüyor. Rüşvetin kuryesi de ‘Can’ isimli belediye çalışanı.


Ataşehir Belediyesi’ndeki yasadışı, usulsüz rant ve rüşvet ilişkilerinin başkan Battal İlgezdi’nin en yakınındaki isimler eliyle “kılıfına uydurulduğu” ortaya çıktı. İddiaya göre İlgezdi’nin yönettiği kara para, rüşvet ve rant trafiğini “Faruk” kod adlı muhasebeci Erol Ayar yönetiyor. Ayar, olası sorunları ise Battal İlgezdi’nin yeğeni Özkan Kınalı ve Ataşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Alım Satım Müdürü Şafak Şahin’den aldığı yardımla çözüyor. Rüşvet ve rant kuryeliğini ise yine bir belediye çalışanı “Can” tarafından yapılıyor.

RANTIN TAŞERONU

Ataşehir Belediyesi’ndeki tüm kara para trafiğini ve kirli ilişkileri kılıfına uydurup, muhasebe kayıtlarında yasal hale getiren isim olduğu ileri sürülen “Faruk” kod adlı, Erol Ayar, belediyede taşeron işçi olarak görünüyor. 2012’den bu yana işçi olarak gösterilen Ayar, bu alanda eğitimli olmamasına rağmen işlemlerini muhasebeci Önder Akar’ın ruhsatı ile yürütüyor. Ayar’ın, başkan İlgezdi’nin kooperatif işleriyle uğraştığı dönemden bu yana muhasebeciliğini yaptığı ve yakın ilişki içinde oldukları belirtiliyor.

YEĞENİ DE İŞİN İÇİNDE

Erol Ayar para trafiğini yönetmekte zorlandığı zamanlarda Battal İlgezdi’nin yeğeni Özkan Kınalı ve Ataşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Alım Satım Müdürü Şafak Şahin’den yardım alıyor. Kara para trafiğinde istediğini alan İlgezdi, para aklayıcı muhasebecisi Erol Ayar, yeğeni Özkan Kınalı ve Şahin’in bir dediğini iki etmiyor.

KURYE BELEDİYE ÇALIŞANI

Rüşvet trafiği “Can” adında bir belediye çalışanının parayı teslim alması için gönderilmesiyle başlıyor. Para Erol Ayar’a ulaştırılıyor. Erol Ayar’ın eline ulaşan kirli para son olarak CHP’li Başkan Battal İlgezdi’nin cebine giriyor.

YUMRUKLA GELEN SKANDAL

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve yakınlarının karıştığı skandallar, eşi ve bazı yakınlarının Buz Rezidans’ta çok sayıda daire sahibi olduğunun anlaşılmasıyla ortaya çıkmıştı. İlgezdi’nin CHP’li vekil eşi Gamze Akkuş İlgezdi’nin, 12’si Buz Rezidans’ta toplam 15 daireye, 4 yaşındaki kızlarının da bir villa ve bir lüks daireye sahip olduğu ortaya çıkmıştı. Gamze Akkuş İlgezdi, mecliste havaya kaldırdığı “Halkçı yumruğu” ile gündeme gelmişti.

(AHMET ALTINDİŞ/SABAH)

MEDYAGUNDEM

chp2

CHP’li adalet kaçkınları “adalet” için yürüyor; yersen!

Sahip olduğu rezidans daireleri ile gündemden düşmeyen CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ve milyonluk …

gamzw

KK’nın yeni sağ kolu teröriste ağlayan rezidans kraliçesi

Kılıçdaroğlu’nun genel başkan yardımcısı Zeynep Altıok’un yerine rezidans kraliçesi olarak bilinen ve rezidans skandalıyla gündeme …

rezidans

CHP’li rezidans kraliçesinin son skandalı!

Meclis’teki yemin töreninde sol yumruğunu havaya kaldıran ve “Ezilenlerin yanındayız” diyen CHP İstanbul Milletvekili Gamze …

1 Yorum yapıldı

  1. Ne yüz varmış sen de be pes! istifa etmek için daha ne bekliyorsun? yer yerinden oynadı kocanın ve senin hırsızlıklarınızla hala insan içine çıkabiliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir