Anasayfa / GENEL / CHP’li adalet kaçkınları “adalet” için yürüyor; yersen!
chp2

CHP’li adalet kaçkınları “adalet” için yürüyor; yersen!

Sahip olduğu rezidans daireleri ile gündemden düşmeyen CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ve milyonluk cep telefonu faturasıyla infiale neden olan CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’in sözde adalet yürüyüşünde boy göstermesi büyük tepki çekti.

İlgezdi yürüyüşün ikinci gününden itibaren yürürken, Türkmen ise sadece ilk gün Kılıçdaroğlu’nun yanında poz verdi. Mal varlığıyla “Rezidans Kraliçesi” olarak bilenen Gamze Akkuş İlgezdi ve Ataşehir Belediye Başkanı olan eşi Battal İlgezdi rezidans skandalları ile gündeme gelmişti.

Çiftin kaynağı belli olmayan ve birtakım usulsüzlüklere konu olan birçok rezindansı bulunuyor. Yalnızca kendilerinin değil, akrabalarına ve ve 3 yaşındaki kızlarına da ait bir çok rezidans olduğu ortaya çıktı. Savcılık İlgezdi çifti hakkında “usulsüz şekilde mal edinerek haksız yere zenginleştikleri” iddiasıyla soruşturma başlatmış, polis Ataşehir Belediyesi’ne giderek bazı evreklara el koymuştu. Meclis’e ödettiği 1 milyon 200 bin TL’lik skandal telefon faturasıyla CHP içinde de tartışma yaratan Türkmen “Meclis yönetimi tarafından satın alınan bu hizmetin fahiş fiyatından sorumlu tutulması gereken kişi ben değilim” deyerek kendini savunmuştu. Her fırsatta halk için adalet aradıklarını iddia eden bu vekillerin bu skandallar sonrası yürüyüşe katılmaları samimiyetsizlik olarak yorumlandı.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir