Anasayfa / GENEL / İşte Aydın Doğan beslemesinin FETÖ bağlantısı
ardaakşn

İşte Aydın Doğan beslemesinin FETÖ bağlantısı

Doğan medyasındaki FETÖ’cü yapılanmanın en önemli isimlerinden biri Arda Akın’dır. Enis Berberoğlu’nun genel yayın yönetmeni olduğu dönemde Arda Akın, yerel bir muhabirken Hürriyet İstanbul’a “Haber Koordinatörü” titriyle getirilmiştir. Muhabirlik yapmasına rağmen Berberoğlu FETÖ’cü Akın’ı hem yüksek maaş alsın hem de statüsü olsun diye haber koordinatörü olarak göstermiştir. Fetullahçı terör örgütünün medya yapılanmasına yönelik operasyonlarda gözaltına alınıp tutuklanan ancak serbest kalan Arda Akın, Aydın Doğan tarafından ısrarla Hürriyet’te istihdam edilmektedir. Arda Akın’ın FETÖ bağlantısına dair önemli bir kanıt daha ortaya çıktı. FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, itirafçı oldu, 8 gün süren ifadesinde yargıda yaşanan ve bir döneme damga vuran olaylar ile isimleri aktardı. İfadelerinde Hürriyet’ten Arda Akın’ın da FETÖ bağlantısını anlattı.

EMNİYET İSTİHBARATIN YAPTIRDIĞI HABER

7 Şubat MİT krizinden sonra cemaat toplantılarına gitmediğini ileri süren İbrahim Okur ifadesinde 7 Şubat günü kendisinin dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le buluştuklarını ve Fikret Seçen’i aradıklarını anlattı. 7 Şubat günü akşam saatlerinde Ergin’in tekrar kendisini aradığını söyleyen Okur ifadesinde şunları söyledi:

“Saat 20:00 sıralarında bakan bey tekrar aradı. Hakan Fidan ile birlikte olduğunu, ancak Hürriyet’in internet sitesinde Hakan Fidan’ın çağrıldığına dair bir yazı düştüğünü söyledi. Söz konusu yazıda Hakan Fidan’ın İstanbul Savcılığı tarafından çağrıldığını, ayrıntıların bilahare geleceği şeklinde not düşüldüğünü söyledi. Bu haber düşünce basın mensuplarının beni aradığını söylemek isterim. Anladığım kadarıyla İstanbul savcıları kendileri ile görüştükten sonra Arda Akın’a bu haberi yaptırarak bizim onlara çağırmayı iptal edin istediğimizi etkisiz kılmak istemişlerdi. Bu haberi İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Müdürlüğünün de yaptırdığından şüphelenmiştim. Hürriyet’te çalışan Arda Akın’ın Ankara istihbaratta çalıştığı dönemde Ali Fuat Yılmazer isimli müdürle yakın olduğunu, bu kişinin İstanbul İstihbarat Şube Müdürü olduktan sonra Arda Akın’ın da İstanbul’a giderek İstanbul muhabirliğine geçtiğini öğrendim. Bu haberi de Arda Akın yapınca haberin kaynağının emniyet istihbarat olduğunu anladım.

Hürriyet’teki FETÖ’cü tutuklandı sıra onu oraya yerleştirende!

 

O teröristi kollayarak suç işliyorsun Aydın Doğan!

İşte belge; o FETÖ’cüyü kaçıramazsın Hürriyet!

Hürriyet FETÖ’cü muhabirini yargıdan mı kaçırıyor?

Erdoğan’a yönelik hain planın Aydın Doğan medyasındaki 2 paralel tetikçisi

 

MEDYAGUNDEM

adiloksuz5

Darbenin arkasındaki ABD’nin yalanı

ABD Büyükelçiliği’nin vize iptali için aramıştık komik gerekçesine inanan çıkmadı. Telefonu açmadığı da yalan çıktı. …

adiloksuz

Adil Öksüz’ü kaçıran resmen ABD çıktı!

Gazeteci Nedim Şener, Adil Öksüz’ün ABD Büyükelçiliği tarafından aranmasının ‘kaç’ demek anlamına geldiğini söyledi. FETÖ …

adil

ABD darbedeki rolünü itiraf etti!

ABD’nin Ankara Büyükelçiliğinden, FETÖ’nün “hava kuvvetleri imamı” olduğu belirtilen Adil Öksüz’ün ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğunca vizesinin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir