Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’ın barosu
baro

Aydın Doğan’ın barosu

Aydın Doğan’ın FETÖ kriptosu Muratoğlu’nun tutuklanmasının ardından holdingin merkez binasına yapılan operasyonla gözaltına alınan Yücel ve Üzdiyen’e İstanbul Barosu sahip çıktı. Mehmet Durakoğlu, Doğan ile ağız birliği yaparak büyük bir skandala imza attı.

İstanbul Barosu FETÖ’den gözaltına alınan Doğan Holding Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel’e arka çıktı. Polis operasyonu sonrası Aydın Doğan’ın açıklamalarına paralellikte bir açıklama yapan Baro, sanki basın örgütü gibi operasyonun basın özgürlüğüne karşı yapıldığını savunması dikkatlerden kaçmadı. İşte o skandal açıklama:

Temsilci yok

Avukat Erem Turgut Yücel’in ev ve büro araması için kolluk kuvvetlerince Baromuza bir bildirim yapılmamış, dolayısıyla aramalarda Baro Temsilcisi bulunamamıştır.

‘Gözdağı’ dedi!

Bu nedenle söz konusu aramalar yasaya açıkça aykırıdır. İsnat edilen suçun niteliği ne olursa olsun, yasanın açık hükmünün uygulanması gerekirken, bu gerekliliğe uyulmamış olması, gerçekleştirilen işlemlere ilişkin sakıncalardan sadece birisidir. CMK’un açık hükmü gereğince arama sonucunda el konulan bilgisayar kayıtları ve hard diskten imaj alınması gerekirken, yasanın bu hükmü de ihlal edilmiş, bunlara doğrudan el konulmuştur. Bu gözaltı, özü itibariyle bir gözdağıdır.

Doğan ile ağız birliği

Skandal açıklama şöyle devam etti: Siyasal iktidarın, kendi stratejileri doğrultusunda oluşmasına özen gösterdiği konjonktürün, bir aşaması ile o aşamadaki mesajıdır. Bu bağlamda, sadece bir avukat gözaltısından değil, ona bağlı ve açıkça basın özgürlüğüne karşı girişilmiş bir saldırıdan söz etmek gerekir. Nitekim, kısa bir süre önce Ankara Temsilcisinin tutuklanması kararının gerekçesindeki trajikomik belirlemeler, bu arayışın sonuçlarıdır. Öyle anlaşılmaktadır ki, şimdi Doğan Medya Grubunun üzerine düşürülmeye çalışılan gölge, böyle bir iltisakla olası biçimde planlanmaktadır.

-AKŞAM-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir