Anasayfa / GENEL / İsrail askerleri Mescid-i Aksa’yı bastı
mescidiaksa

İsrail askerleri Mescid-i Aksa’yı bastı

İsrail askerleri Cuma namazının kılınmasından hemen sonra Mescid-i Aksa’nın avlusunu basarak cemaatin üzerine ateş açtı. En az 3 yaralı olduğu bildiriliyor.

El Aksa camisinde Filistinliler ile İsrail polisi arasında Cuma namazı sonrası çatışma çıktı. İsrail polisinin saldırısında aralarında bir Türk turistin de bulunduğu onlarca Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Yaralılar arasında gazeteciler ve Kudüs muhafızlarının da olduğu ifade edildi. İsrail güvenlik güçlerinin Cuma namazı çıkışında Yahudi yerleşim birimlerini ve Kudüs’ün Yahudileştirme politikalarını protesto etmek isteyen Filistinli gençlere karşı cop ve göz yaşartıcı bomba kullandığı belirtildi.

Kudüs sakinlerinin yoğun bir şekilde katıldığı gösteriye askeri helikopterlerin de havadan müdahale ettiği bildirildi.

Görgü şahitleri, İsrail güvenlik güçlerinin sabahın erken saatlerinde genç Filistinlilerin cami avlusuna ve çevresine girmemesi için barikat kurduklarını belirtti. Cuma namazı sonrası Filistinlilere aniden saldıran güvenlik güçlerinin çok sayıda kişiyi yaraladığı vurgulandı.

Bu arada, El-Halil kentinde de Filistinliler ile Yahudi yerleşimciler arasında çatışmaların yaşandığı belirtildi. Filistinliler, Rediş ailesine ait 100 dönümlük bir araziye, İsrail güvenlik güçlerinin destek verdiği Yahudi yerleşimcilerin el koyması sonrası çatışmaların yaşandığını belirtti.

MEDYAGUNDEM

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

karadavi

Kudüs ümmetin davasıdır

İsrail’in Kudüs’te yaptığı, terör olayları sırasında 3 Filistinli şehit oldu, İslam coğrafyası bu zulme son …

israil

İşgalci İsrail’den alçak müdahale

Kudüs’te cuma namazı sonrası yaşanan olaylarda hayatını kaybeden Filistinli sayısı üçe çıktı. İsrail güçlerinin, işgal …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir