Anasayfa / GENEL / İrfan’ı kovdun ya ByLockçu İsmail ne olacak Aydın Doğan?
irfan4

İrfan’ı kovdun ya ByLockçu İsmail ne olacak Aydın Doğan?

Kanal D yönetimi bile sabah haberlerini sunan İrfan Değirmenci provokatif tweetlerine dayanamadı ve görevine son verdi.

16 Nisan’da gerçekleştirilecek referandum öncesi Kanal D’nin Haber Dairesi’nde önemli bir gelişme yaşandı.

Kanalda uzun yıllardır sabah haberlerini sunan İrfan Değirmenci referandum öncesinde Doğan Yayın Grubu’nun “tarafsızlık ilkesini” ihal ettiği gerekçesiyle kovuldu.

Sunduğu sabah haberlerini siyasi bir propaganda şovuna dönüştüren İrfan Değirmenci’nin söz konusu yanlı paylaşımlarından bazıları şu şekilde:

irfan1

Konuyla ilgili Kanal D’nin internet sitesinden şu açıklama yapıldı:

“Doğan Yayın Grubu olarak “tarafsızlık” en temel ilkemizdir.

Yayın İlkeleri’mizi, uluslararası yayıncılık anlayışını dikkatle inceleyerek ve kendi tecrübelerimizi değerlendirerek oluşturduk. Yayınlarımızı yıllardır bu İlkeler ışığında sürdürüyoruz ve bundan sonra da aynı hassasiyetle sürdürmeye kararlıyız. Bağımsız bir yayın kuruluşu olarak varoluşumuzun en büyük dayanağı budur.

Arkadaşlarımızdan en öncelikli beklentimiz, kamuoyunda tartışılan konularda taraf tutar şekilde davranmaktan kaçınmaları.

Bu ilkemiz, ekrandaki yayınlarımız kadar, çalışanlarımızın sosyal medya paylaşımlarını da kapsıyor.

Sosyal medya konusundaki hassasiyetimizi defalarca dile getirdik, bütün arkadaşlarımızla paylaştık.

Arkadaşımız İrfan Değirmenci, sosyal medyada, 10 Şubat tarihinde yazdığı mesajlarla, açıkça kamuoyu gündeminde tartışılan bir konuda taraf olmuştur.

Bu nedenle kendisiyle iş akdimizi sonlandırıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

BYLOCKÇU İSMAİL NE OLACAK?

Doğan grubu İrfan Değirmenci için “Sosyal medya konusundaki hassasiyetimizi defalarca dile getirdik, bütün arkadaşlarımızla paylaştık. Arkadaşımız İrfan Değirmenci, sosyal medyada, 10 Şubat tarihinde yazdığı mesajlarla, açıkça kamuoyu gündeminde tartışılan bir konuda taraf olmuştur.” diyor. Ancak provokatif tweetleriyle, her türlü kışkırtma, taraf olma ve fitne operasyonlarında başrolü oynayan ve “hayır” için çalışan Hürriyet muhabiri ByLockçu İsmail Saymaz için de aynı kararın ne zaman uygulanacağı merak ediliyor.

 

MEDYAGUNDEM

aydin-dogan5

CHP istedi Aydın Doğan gazeteci kovdu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Hulki Cevizoğlu’nun hem gazete hem de televizyondan kovulduğu ortaya çıkmıştı. …

aydin-dogan1

Aydın Doğan korkudan uyku uyuyamıyor!

Akşam gazetesinde Murat Kelkitlioğlu’nun “Şov yapma Doğan Grubu!” başlıklı yazısı şöyle… Referandumda ‘hayır’ oyu kullanacağını …

dogan1

Medya patronu değil bay mikser!

Önemsiz bir sunucuyu referandumda “Hayır” diyeceğini açıkladığı gerekçesiyle işten kovan Doğan, “Hayırcılara baskı yapılıyor” algısı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir