Anasayfa / GENEL / Medya patronu değil bay mikser!
dogan1

Medya patronu değil bay mikser!

Önemsiz bir sunucuyu referandumda “Hayır” diyeceğini açıkladığı gerekçesiyle işten kovan Doğan, “Hayırcılara baskı yapılıyor” algısı oluşturmaya çalıştı. “Hayır cephesi” de provokatif operasyona katılmakta gecikmedi.

Kanal D’de yayınlanan programı rating sıralamasında ilk 100’e bile giremeyen İrfan Değirmenci, attığı tweetle referandumda “Hayır” diyeceğini açıkladı. Ancak 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde açıkça taraflı yayın yapan isimlere uyarıda bile bulunmayan Aydın Doğan, “Doğan yayın ilkeleri”ni gerekçe göstererek Değirmenci’yi bir gecede işten kovdu.
BU KEZ FARKLI NUMARAYA BAŞVURDU
İrfan Değirmenci’nin işten çıkartılması, Aydın Doğan medyasının her seçim öncesi yaptığı provokasyonları akla getirdi. Ancak bu kez uygulanan yöntem, farklıydı. Reyting sıralamasında ilk 100’e dahi giremeyen önemsiz bir sunucuyu referandumda “Hayır” diyeceğini açıkladığı gerekçesiyle işten kovan Aydın Doğan, “Hayırcılara baskı yapılıyor” algısı oluşturmaya çalıştı.
HAYIRCILAR YAYGARADA GECİKMEDİ
Aydın Doğan’ın bu provokatif operasyonu sonrası “Hayır cephesi” beklendiği gibi ayağa kalktı. Sosyal medyada “Hayır diyenler işlerinden kovuluyor” yaygarası kopartıldı. Algı operasyonuna terör örgütleri FETÖ ve PKK medyası da destek verdi. Aydın Doğan’a tek kelime etmeden hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, hayırcılar üzerinde baskı kurmakla suçladı.

Üniversiteleri de malzeme yaptı

Terör destekçisi akademisyenlerin Kanun Hükmünde Kararname uyarınca açığa alınmasının ardından PKK sempatizanları üniversiteleri karıştırmaya çalıştı. Ancak 20-30 terör yandaşının karıştığı olaylar büyümeden polislerce önlendi. Doğan Medyası ise bu haberi karşıt gruplar arasında büyük çatışmalar yaşanıyormuş gibi kamuoyuna duyurdu. Haberi gün boyu internet sitelerinin manşetinden indirmedi. Doğan medyası dekanlığı işgal eden üniversitelerdeki terör yandaşlarını ise görmemezlikten geldi.

-GÜNEŞ-

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir