Anasayfa / GENEL / İngiltere kalleş ve ikiyüzlü!
ingiltere

İngiltere kalleş ve ikiyüzlü!

Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya “İngiltere kalleş ve ikiyüzlü davranıyor. DAEŞ’e katılmak için ülkeden ayrılan vatandaşlarını Türkiye’ye haber vermiyor” dedi.


A Haber’de yayınlanan Medya Dünyası’nın konuğu Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya’ydı. Programda seçim öncesi kaos planları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kürt sorunu ve başkanlık sistemi ile ilgili yaptığı açıklamalar ile DAEŞ’e katılma şüphesiyle İstanbul’da durdurulan üç İngiliz gencin yakalanarak İngiltere’ye gönderilmesi konuşuldu.


“PARALEL YAPI ÇÖZÜM SÜRECİNE KARŞI”

Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya, Türkiye’de seçim öncesi kaos yaratmak ve çözüm sürecini akamete uğratmak isteyen çevreler olduğunu, bunların başında da paralel yapının geldiğini söyledi. Karakaya, “Bunlar taşeron, piyon örgütler. Asıl onların ipini elinde tutan bir üst akıl var. Paralel yapı, PKK ve HDP ile iş birliği yaparak sürece karşı duruyor” dedi. 

“TÜRKİYE’NİN BAŞKANLIK SİSTEMİNE İHTİYACI VAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkiye anonim şirket gibi yönetilmeli” sözlerini değerlendiren Karakaya, “Türk halkının üzerine dikilen bu elbise uymuyor diyor Cumhurbaşkanı, haklı da, Türkiye’de şu anda parlamenter sistem yok ve ülkenin başkanlık sistemine ihtiyacı var. ” diye konuştu. 

“BARIŞ SÜRECİ KANDİL VE HDP’YE RAĞMEN BAŞARIYA ULAŞACAKTIR”

Erdoğan’ın “Türkiye’de Kürt sorunu yoktur” açıklamasını da değerlendiren Karakaya, “Kürtler bu ülkede yıllarca yok sayıldı. Köyleri yakılıp yağmalandı. Yeni Türkiye’de barışı bitireni bitirirler. Öyle bir noktaya geldik. Barış süreci Kandil ve HDP’ye rağmen başarıya ulaşacaktır. Bunda kadınlara çok görev düşüyor ” görüşünü dile getirdi. 

“İNGİLTERE KALLEŞ VE İKİYÜZLÜ DAVRANIYOR”

DAEŞ’e katılma şüphesiyle İstanbul’da durdurulan üç İngiliz gencin yakalanarak İngiltere’ye gönderilmesiyle ilgili de soruları yanıtlayan Karakaya, “İngiltere kalleş ve ikiyüzlü davranıyor. DAEŞ’e katılmak için ülkeden ayrılan vatandaşlarını Türkiye’ye haber vermiyor Türkiye’yi DAEŞ’e destek vermekle suçlayan ülke DAEŞ casusunun parasını ödüyor. ” ifadelerini kullandı.

MEDYAGUNDEM

katar

İngilizler ABD’ye zorba dedi!

İngiliz Times gazetesi, Katar krizinde Türkiye’nin rolüne geniş yer ayırdı. Times Erdoğan’ın Katar konusundaki tutumuyla …

kk8

“Adalet” dedikleri “CHP yargısı” olsun!

Rahmetli Hasan Karakaya 2011 yılında Yeni Akit gazetesinde CHP’nin yargıdaki militan kadrolaşmasını çarpıcı bir yazıyla …

İngiliz medyası Hıristiyan teröriste kalkan oldu

Londra’da teravih namazından çıkanları ‘avlamak isteyen’ zanlı terörist değil 4 çocuk babası olarak gösterildi. “4 …

2 Yorumlar

  1. haber vermiyorlar kendi ülkelerindeki teröristleri bizim üzerimize kasten salıyorlar. Sonra bizi teröre destek veriyorsunuz diye suçluyorlar oyun bu.

  2. şimdi de işid İstanbuldaki ingiliz turistlere saldıracak tarzında haber yapıyor ingiliz basını. Valla ben diyorum ki çok korktuysanız gelmeyin yüzünüze hasret değiliz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir