Anasayfa / GENEL / İngiliz dergi yine alçakça Erdoğan’a saldırdı
economist

İngiliz dergi yine alçakça Erdoğan’a saldırdı

İngiltere’de yayımlanan Economist dergisinin bu haftaki sayısında “Erdoğan’ın tehlikeli hesabı” başlıklı skandal bir makale yer alıyor.


Türkiye’nin Kürt hedefleri bombalayarak Orta Doğu’daki kaosu artırdığı yorumunun yapıldığı makale, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek “Aşırı derecede kendini beğenmiş” ifadesini kullanıldı.

Türkiye’de yaşanan her türlü olumsuz hadiseyi sevinç naralarıyla duyuran batı medyası bu defa da Erdoğan’a kafayı takmış durumda.

İşte o skandal makaleden bazı başlıklar:

“ERDOĞAN OTORİTERLEŞİYOR”

“Türkiye’nin Batılı müttefikleri ülkenin aksi cumhurbaşkanından giderek daha da fazla rahatsızlık duyuyorlar. İçeride otoriterleşen Erdoğan anayasayı değiştirerek elinde daha da fazla güç toplamak istiyor. Dışarıda ise, savaşmak için Suriye’ye giden militanların ülkesinden geçişine hoşgörülü davrandı.

“KÜRT SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNÜ TEHLİKEYE ATIYOR”

Ancak Türkiye’nin şu ana kadar daha çok Kürt hedefleri vurduğuna dikkat çeken dergiye göre, Erdoğan bu operasyonlarla ‘sadece bölgedeki savaşın kasvetini artırdığını iddia etti.

“AŞIRI DERECEDE KENDİNİ BEĞENMİŞ!”

Erdoğan’ı “Aşırı derecede kendini beğenmiş” olarak niteleyen dergi, Cumhurbaşkanı’nın bu gururu nedeniyle Türkiye’yi de Orta Doğu’daki ateşe atabileceği yorumunu yapıyor.

MEDYAGUNDEM

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak …

erdogan4

Erdoğan’dan Mescid-i Aksa hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mescid-i Aksa gerilimi ile ilgili İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin’i aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, …

1 Yorum yapıldı

  1. batılı müttefikmiş ne zaman müttefik oldunuz siz dost gürünüp yıllarca ülkemizdeki terör örgütlerini beslediniz bizi arkamızdan vurdunuz asla başımızı kaldırmamıza fırsat vermediniz şimdi derdiniz başını kaldırıp Ab ye değil şangay beşlisine girmeye kalkan türkiyeye ayar vermeye kalkmak. Biz herşeyin farkındayız paranın baronları. Dünyanın en büyük çin bankası türkiyeye girince niye böyle kafayı yediniz pasta payınız mı daraldı hep siz semireceksiniz değil mi buna engel olan cumhurbaşkanımıza da otoriter diyeceksiniz yemezler yok artık öyle üç kuruşa beş köfte. biz Türk halkı olarak cumhurbaşkanımız ve başbakanımızdan onların politikalarından çok memnunuz size ancak bok yemek düşer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir