Anasayfa / ANALİZ / İki medya kaşarının Ak Parti’yi dizayn operasyonu!
taha-fehmi

İki medya kaşarının Ak Parti’yi dizayn operasyonu!

MEDYAGUNDEM.COM- Paralel medya, Doğan medyası ve Ciner medyası için bugünlerde varsa yoksa Recep Tayyip Erdoğan sonrası Ak Parti… Türkiye’de bu yeni “üçlü siyaset mühendisliği gladyosu”, akıllarınca Ak Parti’yi dizayn etmek için kolları sıvadı.

Ak Parti’yi dizayn etme ve “Erdoğan’dan  kurtulma” operasyonunu da iki “kaşar gazeteci” yürütüyor.

Doğan medyasından Taha Akyol ile Ciner medyasından Fehmi Koru son iki gündür çektikleri “operasyon” ile Erdoğan’sız bir Ak Parti hayali kurup, partinin de başına Abdullah Gül’ü geçiriyor…

İki gündür Akyol ve Koru’nun yazıları Erdoğan’a bir tehdit gibi mesajlar da içeriyor.

Aydın Doğan’ın “kirli çıkısı”, son 35 yılının “kara kutusu” Taha Akyol, bugünkü yazısında  Cumhurbaşkanı Gül için şunları yazdı:

“Evvela; bakanlardan, milletvekillerinden, il başkanlarından birçok isim Gül’e giderek, ‘Gelin başımıza geçin’ diyorlar. Bu, son zamanlarda daha da arttı. Gül de bu eğilimi gördükçe, siyasete döneceğinin sinyallerini daha kuvvetli vermeye başladı. TOBB iftarı da dikkat çekicidir. İftardan sonra Cumhurbaşkanı Gül, belli süreleri dolduran TOBB üyelerine ‘şeref plaketleri’ni verdi. Anadolu’da 365 oda ve borsadan gelen bine yakın TOBB üyesi, Gül’ü dakikalarca ayakta alkışladı. Gül ‘Hizmete devam edeceğim’ dediğinde alkış tufanı koptu.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Gül’e ‘En büyük teşekkürüm zatıalinize’ diye seslendi, Gül’ün ‘özel girişimciliğe verdiği’ ve ‘devlette milleti öne alan hizmet anlayışı’ için. Bakanlardan, vekillerden, parti tabanında, TOBB delegeleri gibi toplumsal unsurlardan gelen bu talep, Gül’ü daha bir aktive ediyor elbette; kurucu olduğu partiye dönmek için.”

Tam bir “operasyon kaşarı” Taha Akyol bol bol temennilerini analiz diye yutturduğu yazısında, “Onun için, AK Parti’nin bundan sonra nereye gideceği hususu, cumhurbaşkanlığı seçimleri kadar, hatta belki daha önemli; ‘Göğsünü siper ederek gidecek genç kahramanlar’ın siyaseti mi?… ‘Karşıtlarına da kapısı açık’’ sakin ve yeniden AB standartlarını hedef alan bir siyaset mi? Bakalım ne olacak?” ifadelerini kullandı.

FEHMİ KORU DA CİNER ADINA GÜL İÇİN SAVAŞIYOR

Fehmi Koru da iki gündür Erdoğan sonrası Ak Parti dizaynı operasyonunda Gül için çarpışıyor. Bugün de köşesinde “Abdullah Gül’ü fotoğrafa iade etmek gerekli” diye yazdı.  Yine tehdit tonlu yazısında Koru eski dostu Gül için kılıç çekti.

Oysa Ak Parti ve Türkiye’nin, hala Cumhurbaşkanı Gül’ün paralel ihanet çetesine karşı devletin mücadelesinde verdiği zaafiyet yüzünden kafası karışık. Her yanını sarmış haşhaşilerle Çankaya Köşkü’nde oturan Gül’ün bu paralel kadrolara dokunmaması ciddi samimiyet sorunu da yaratıyor. Daha da önemlisi Taha Akyol ve Fehmi Koru’nun Gül operasyonundan da paralel kokular geliyor. Çünkü Akyol Aydın Doğan’ı paralel örgüte teslim eden ekibin silahşörlerinden, Koru da “Gülen iyi çevresi kötü” ekolünden… Yani paralel örgüt dostları…

gul1

Haliyle Abdullah Gül için bu iki sicili bozuk kaşar gazetecinin operasyon çekmesi, Ak Parti’yi Erdoğan sonrası bölme tezgahlarının işareti gibi…

Asıl merak edilense Gül bu operasyonların neresinde?

MEDYAGUNDEM

erdogan6

“Like”ları patlatan kareler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün resmi Instagram ve Facebook hesaplarından özel kareler paylaştı. Cumhurbaşkanlığı Tarabya …

bassj1

PKK’nın hamisi ABD’den PKK’nın adını anmadan kınama!

ABD Ankara Büyükelçiliği’nden AK Parti’li yöneticiler Orhan Mercan ve Aydın Ahi’nin PKK’lı teröristlerce öldürülmesine ilişkin …

akparti

ABD’nin ‘kara gücü’ teröristler Ak Partilileri katlediyor!

Diyarbakır ve Van Ak Parti ilçe başkan yardımcılarına yapılan suikastın yankıları sürerken, AK Parti Hakkari …

6 Yorumlar

  1. Burada uzun zamandir hep yaptigim yorum vardi.AKP icerisinde Gül yanlilarina dikkat diye.Sn Gülün cemaate yakin oldugunu hep düsündüm,umarim haksiz cikarim diyerek.Hala umudum olmasada yinede öyle umut ediyorum.Her iki tarafada mavi boncuk dagitmasina tabiki gözümüz kapali degildi.Gül bir konusmasinda “dis ülkelere cikarma yaptim is adamlari ile”demisti.Bu is adamlarini merak ettim simdi.

  2. villalarının depoları ağzına kadar dolar dolu tabii. Dağıt dağıt bitmez…eş dost sohbetinde kışın sobada dolar yaksam ve ısınsam yine de bitmez dediğin doğru mu dostum:))) bu doların mürekkebi nereden geliyor ha??? yahudi dolarları olmasın…kapalıçarşıyı iyi biliriz dostum…paralellerin iran parası dedikleri paranın on misli kapalıçarşıda dolaşmıyor mu ha dostum? neyin parası bu ha??? senin villanın deposundaki dolarlar israilden geldiğini söylüyorlar…nereden nereye be dostum? staybehind a oynuyorsun çeyrek yüzyıldır ama emin ol yolun sonu görünüyor sana!!! yakında staybehind ile ilgili ortaya dökülecekleri senden bilecekler dostum…Saddam, Kaddafi konumuna düşme dolarları hesabında tutma çünkü el koyacaklar…zaten el koysalar ne olacak…kendi paralarını geri alacaklar!

  3. Sn medyagündem yetlileri:benim yorumuma karsi bana “serefsiz”diyen o adamin yorumunu neden yayinliyorsunuz?Bu tarafsizlikmi küfüre en cok karsi olan siz bana serefsiz diyenin yorumunu yayinliyorsunuz.Eger kisiligime hakaret ettiriyorsanik ettirdiniz birdaha yorum yazmam.Biz küfre karsilik vermeyiz,küfre karsi imanimizla dururuz.

  4. Musaaaaa basins fetonun beddualari dussun

  5. Cemaatin ve Korugillerin baskilariyla Abdullah Gul’den ikinci bir Abdullatif Sener vakasi cikacak gibi, insallah Abdullah Gul bu oyunlara gelmez.

  6. Nihayet Ciner medya grubunun da nur topu gibi bir Taha Akyol’u oldu: Fehmi Koru.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir