Anasayfa / GENEL / İhanet şebekesi Gülen örgütü yaptığın hainliğe iyi bak!
turkmen

İhanet şebekesi Gülen örgütü yaptığın hainliğe iyi bak!

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşad Salihi, Türkmenler’in bölgede zayıf bırakıldığını, peşmergenin güçlendiğini söyledi.

TÜRKMENLER YALNIZ BIRAKILDI

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşad Salihi konuyla ilgili bir açıklama yaparak Türkmenler’in zayıf bırakıldığından şikayet etti.

Türkmenler’in bulunduğu coğrafyada peşmergelerin giderek güçlendiğini anlatan Salihi, yaşanan işgalin planlı ve anlaşmalı olduğunu savundu. Musul’daki gerginlikte Kuzey Irak yönetimi ile Merkezi Irak yönetiminin payı olduğunu söyleyen Salihi şöyle konuştu: “Türkmen cografyasına ordunun çekilmesiyle birlikte peşmerge bu bölgelerde kendisini güçlendirmiştir. Bu iş planlı ve anlaşmalı gerçekleşmiştir. Bu işte Kuzey Irak yönetimi ile Merkez yönetiminin bilgileri dahilinde görülmüştür. Ordunun çekilmesiyle peşmergenin hemen yerleşmesi gelecekte hakim olması anlamı taşımaktadır.

“HERKESİN SİLAHI VAR TÜRKMENLERİN YOK”

Anlaşma olmasaydı, merkezi hükümet kesinlikle buna izin vermezdi. Öyle görülüyor ki anlaşmışlar. Türkmen bölgeleri için emri vaki yapılmıştır. Bunu Ankara’ya da söylemiştik. Herkesin silahlı bir grubu var. Ne yazıkki Türkmenler bu hususta çok zayıf kaldılar, zayıf bırakıldılar. Ankara’nın bu hususun üzerinde ciddi durmalarını istirham ediyorum.”

ADANA’DAKİ MİT TIRLARI GÜNDEME GELDİ

Türkmen Cephesi Başkanı’nın açıklamaları akla aylar önce Adana’da durdurulan ve Suriye ile Irak Türkmenleri’ne yardım götürürken Cemaat’in polisleri tarafından durdurulan MİT’e ait tırlar geldi. Türkiye, Suriye ve Irak’taki Türkmenler’e destek amacıyla tırlar üzerinden yardım götürürken, Cemaat tarafından dünyaya “Terörü destekleyen ülke” gibi gösterilmek istenen Türkiye o gün o yardımı Türkmenler’e ulaştıramamıştı.

MEDYAGUNDEM

mittir2

ABD Büyükelçiliği cevap vermekten kaçıyor!

Adana ve Hatay’da 2014 yılında MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin 5’inci iddianame tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı …

mit-tir1

MİT TIR’ları iddianamesinde ABD bombası!

MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin yeni iddianame mahkemeye gönderildi. 55 sanıklı yeni davada tespit edilen 43 …

can-enis

İhanete cezanın gerekçeli kararı!

CHP İstanbul Milletvekili Berberoğlu’na, durdurulan MİT tırları görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Dündar’a …

1 Yorum yapıldı

  1. okadar tır silah kime gitti o zaman hani türkmenlere gitmişti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir