Anasayfa / GENEL / İç savaş çağrısı yapan Fetocu soysuzlara polis “Nokta” koyuyor!
nokta-ope

İç savaş çağrısı yapan Fetocu soysuzlara polis “Nokta” koyuyor!

Paralel yapının yayın organı Nokta Dergisi’nin iç savaş çığırtkanlığı yapılan kapağı hakkında toplatma kararı verildi. Derginin 2 yöneticisi gözaltına alındı.


Derginin Genel Yayın Yönetmeni Cevheri Güven ve Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan’ın gözaltına alındığı kaydedildi.

Paralel yapının yayın organı Nokta Dergisi, 1 Kasım seçim sonuçlarının açıklamasının ardından yeni sayısının kapağını sosyal medya hesapları aracılığıyla yayınladı.

Türkiye’de barışın, huzur ve güven ortamının baş göstermesi umutlarıyla yeni bir sayfanın açıldığı 1 Kasım seçimlerinden Nokta ise ‘iç savaş’ sonucu çıkardı ve iç savaş çığırtkanlığına soyundu.

Terör örgütü PKK’nın temel söylemi olan ‘iç savaş’ kavramını kullanan Nokta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının olduğu kapağında “2 Kasım Pazartesi Türkiye İç Savaşı’nın başlangıcı” başlığını kullandı.

TOPLATMA VE GÖZALTI

Daha önce de ”Cumhurbaşkanına hakaret ve terör örgütü propagandası” yapıldığı gerekçesiyle toplatılan dergi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tahkikat başlatıldı. Soruşturma çerçevesinde toplatma kararı verildi. Basın Savcısı Umut Tepe tarafından yürütülen soruşturma kapsamında derginin sorumlu müdürü Murat Çapan ve Genel Yayın Yönetmeni Cevheri Güven hakkında da gözaltı kararı verildi. İki şüpheli akşam saatlerinde gözaltına alındı. Haklarında “suç işlemeye tahrik” suçu kapsamında soruşturma yürütüldüğü öğrenildi. Türk Ceza Kanunu’nun 214. Maddesinde düzenlenen bu suç ile ilgili altı aydan beş yıla kadar hapis cezası öngörülüyor. Aynı maddede diğer fıkrasında ise Halkın bir kısmını diğer bir kısmına karşı silâhlandırarak, birbirini öldürmeye tahrik eden kişi, onbeş yıldan yirmidört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” ifadelerine yer veriliyor.

nokta5

TOPLATMA VE GÖZALTI

Daha önce de ”Cumhurbaşkanına hakaret ve terör örgütü propagandası” yapıldığı gerekçesiyle toplatılan dergi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tahkikat başlatıldı. Soruşturma çerçevesinde toplatma kararı verildi. Basın Savcısı Umut Tepe tarafından yürütülen soruşturma kapsamında derginin sorumlu müdürü Murat Çapan ve Genel Yayın Yönetmeni Cevheri Güven hakkında da gözaltı kararı verildi. İki şüpheli akşam saatlerinde gözaltına alındı. Haklarında “suç işlemeye tahrik” suçu kapsamında soruşturma yürütüldüğü öğrenildi. Türk Ceza Kanunu’nun 214. Maddesinde düzenlenen bu suç ile ilgili altı aydan beş yıla kadar hapis cezası öngörülüyor. Aynı maddede diğer fıkrasında ise ” Halkın bir kısmını diğer bir kısmına karşı silâhlandırarak, birbirini öldürmeye tahrik eden kişi, onbeş yıldan yirmidört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”ifadelerine yer veriliyor.

 

MEDYAGUNDEM

capan3

Kahpe FETÖ adamını bile öldürür devleti suçlar!

Nokta Dergisi Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan Yunanistan’a kaçarken yakalanmıştı. Çapan’ın kardeşi Turgut Çapan’ın ise …

nokta

FETÖ’ye ‘Nokta’ atışı; kaçmaya çalışırlarken yakalandılar

Yunanistan’a kaçma girişiminde bulunan aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) şüphelilerinin ve kapatılan Nokta dergisi yöneticilerinden …

nokta2

FETÖ’cü o alçak kapağa 22.5 yıl hapis

Fetullahçı Terör Örgütü’nün yayın organı Nokta Dergisi’nin genel yayın yönetmeni ve sorumlu yazı işleri müdürü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir