Anasayfa / GENEL / FETÖ’cü o alçak kapağa 22.5 yıl hapis
nokta2

FETÖ’cü o alçak kapağa 22.5 yıl hapis

Fetullahçı Terör Örgütü’nün yayın organı Nokta Dergisi’nin genel yayın yönetmeni ve sorumlu yazı işleri müdürü hakkında 2 Kasım 2015 tarihli kışkırtıcı kapak sebebiyle 22,5 yıl hapis cezası verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu tarafından 2-8 Kasım 2015 tarihinde yayınlanan ve iç savaş çığırtkanlığı yapılan Nokta’nın kapak sayfasına ilişkin iddianame düzenlenmişti.

Derginin kapağında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı kullanılmak suretiyle takvim ve saat ibarelerinin yer aldığı, metin olarak da ”2 Kasım Pazartesi Türkiye İç Savaşının Başlangıcı” ibarelerinin bulunduğu kaydedilen iddianamede, şüpheliler Cevheri Güven ve Murat Çapan hakkında 3 ayrı suçtan ceza istenmişti.

HEYET 22,5 YILA HÜKMETTİ

Yargılamayı gerçekleştiren İstanbul14. ağır ceza Mahkemesi kararını verdi. Hakim Cem Karaca başkanlığında toplanan mahkeme heyeti şüpheliler hakkında terör örgütü propagandasından beraat kararı verdi. Heyet, iki şüpheli hakkında ‘Halkı silahlı isyana tahrik etme’ suçlaması kapsamında ise ayrı ayrı 22,5 yıl cezaya hükmetti.

Şüphelilerden Cevheri Güven’in daha önce yasadışı yollardan Yunanistan’a kaçtığı, burada yakalanıp tutuklandığı, sonradan ise serbest bırakıldığı ortaya çıkmıştı.

nokta

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir