Anasayfa / GENEL / Huzurumuza kim musallat olursa bedelini öder
erdogan1

Huzurumuza kim musallat olursa bedelini öder

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ülkede huzurumuza kim musallat olursa bedelini ödeyecek, hiç bunun lamı cimi yok.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde “Güzel Bir Türkiye İçin Tabii ki Evet” programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ülkede huzurumuza kim musallat olursa bedelini ödeyecek, hiç bunun lamı cimi yok.” dedi.

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde “Güzel Bir Türkiye İçin Tabii ki Evet” programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugüne kadar milletin evine, Külliye’ye her kesimden insanımız gelmiştir. Bugün de siz güzellik uzmanı esnaflarımızla birlikteyiz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her birinize daha güzel bir Türkiye için EVET dediğiniz için sizlere şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle oldu:

“BAKANLAR KURULUNDA ONAYLAYACAĞIM”
Her alanda güzelliğin övüldüğü bir yerde insanlığın ihmal edilmesi düşünülebilir mi? Kendi medeniyetimizin ve kültürümüzün sınırları çerçevesinde bu çalışmaların yürütülmesini çok isabetli buluyorum. Her esnafımız gibi sizlerin de sorunlarınızın çözümü için elimizden geleni yapmalıyız. Bugün Bakanlar Kurulu’nda kararı onaylayacağım. Bu tabii bizim için bir görevdi ve bugün yerine gelmesi bizim içinde ayrı bir mutluluk vesilesidir. Bu vesileyle Sağlık Bakanıma, İçişleri Bakanıma, Milletvekilimiz Öznur kardeşime, huzurunuzda tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. STK olarak Sayın Abdülkadir bey kardeşime teşekkür ediyorum.

“SESSİZ BİR DEVRİM GERÇEKLEŞTİRDİK”
16 Nisan’dan sonra daha güzel bir Türkiye olacak. 14 yıl bu ülkede bizler sessiz devrim gerçekleştirdik. Bunu bugün bize saldıran Batı konuşuyordu. Başbakan olduğumda, 100 günlük bir program, 100 günde Türkiye tırmanmaya başladı. Adama sormazlar mı, on yıllar boyu bu ülkede bizi 3 bin 5 bin dolarlarda neden süründürdünüz diye sormazlar mı? Ah hanım kardeşlerim sizler bunu iyi bilirsiniz. Ben önce bir işçiydim ve babam memurdu. Fakat annemin hastaneye gideceği zaman sırada beklemesin diye numarasını almaya giderdim. Çocuğum… O kuyruklarda çektiğim çileyi bilirim. Hele hele birde SSK’lı olarak hastaneye gittiğim zaman Kasımpaşa’da oturuyordum. Okmeydanı SSK’ya giderdik. Hijyen şartları olmayan bir hastaneydi. Şu anda ana muhalefetin başındaki zat o zaman müdürdü. Bu tür hastanelerde yattık mı? Yattık ve o günün genel müdür olan zat şu ifadeyi kullanıyor: O günün şartları bugünden daha iyiydi diyor. Senin görevin ne, eğer o daha iyiyse sen daha iyisini yapacaksın. 3 bin 500 dolardan 11 bine götürdük.

Kardeşlerim Allah aşkına samimi olarak soruyorum: Eğitimde geldiğimizde 75 üniversite vardı şimdi 181 üniversite var. 270 bin derslik yaptık. Ben 75 kişilik sınıflarda okudum. Bütçemizin yarısını eğitime ayırdık.

“İŞTE TÜRKLER ÇILDIRDI DİYORLAR”
Kardeşlerim Allah aşkına samimi olarak soruyorum: Eğitimde geldiğimizde 75 üniversite vardı şimdi 181 üniversite var. 270 bin derslik yaptık. Ben 75 kişilik sınıflarda okudum. Bütçemizin yarısını eğitime ayırdık. Şu anda hastanesi olmayan ilimiz yok, ilçelerde var, şimdi de şehir hastanelerine başladık. Şimdi önümüzde sürekli bu açılışlar devam edecek. 30 büyükşehirimizde ve bazı illerimizde bu şehir hastaneleri açacağız. Biz bu millete aşığız. Şimdi o meşhur çılgın projem için adım atıyoruz. Ulaşımda 70 senelik cumhuriyet döneminde 6 bin 100 km bölünmüş yol yapıldı. Biz 14 yılda 19 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. 25 tane havalimanımız vardı. Şimdi sayı 59 oldu. Her zaman Başbakanımız da söylüyor, hava yolu halkın yolu oldu. Dünyanın bir numaralı havalimanı İstanbul’a yapıyoruz. Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde bitiyoruz. 2023 yılda 150 ila 200 milyona çıkacak bir kapasite. Niye bizi Batı’nın yöneticileri kıskanıyor. İşte bu yüzden. İşte Türkler çıldırdı diyorlar. Bunları başaracağız, kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz.

“YOLUMUN ÜZERİNDE BİR KUAFÖR SALONU VAR…”
Ne diyorlar (kurucusu olduğu için konuşuyorum), Bu Ak Parti bizim yaşam koşullarımıza müdahale ediyor. Kardeşlerim hanginize müdahale edildi. 14 senede böyle bir müdahale söz konusumu? Ama bazıları için yalan adeta makine! Yalan, iftira her şey bunlarda var. Ama biz daha güzel bir Türkiye’yi göreceğiz. Şimdi yolumun üzerinde bir kuaför salonu var. Ne zaman oradan geçsem hemen caddeye çıkıyorlar. Bu bir sevda meselesi, aşk meselesi. Tabi her biriniz inanıyorum ki aynı noktadasınız. Cumhurbaşkanlığı makamına muhtarları almazlardı ki.. Şu ana kadar 16 bin tane muhtar geldi buraya. Ana muhalefetin başındaki zat benim BM’deki konuşmam için adeta muhtarlara konuşuyor gibi konuştu diyor. Ama şimdi kendisi de muhtarlarla konuşmaya alıştı. Her hafta muhtarları ağırlarım, onların sorunlarını bakanım alır, ondan sonra ben konuşurum, ondan sonra yemek yeriz, fotoğraf çektiririz, hediyemizi verir, uğurlarız.

“BUGÜN ENERJİDE ÇOK ÖNEMLİ BİR ADIM ATILDI
Şu anda terörün belini kırıyoruz, Tendürek’te, Cudi’de, Gabar’da inlerine girdik. Huzurumuzu kim bozuyorsa bedelini ödeyecek. Bunun lami cimi yok. Husumetin kör ettiği gözlerle değil gönül gözüyle bakan herkes 16 Nisan’da bu güzellikleri görecektir. Eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette daha ileri gideceğiz. Bakın enerjide bugün çok önemli bir adım atıldı. 81 ilin tamamına doğalgaz ulaşmış oldu. Modern olmak bu işte. Bunlar çağdaş olmak, modern olmak nedir bunu bilmiyorlar. Lafla değil icraatla oluyor bu. 14 yılda, hayata geçirdiğimiz bütün projelerde adeta bize çelme atanlar, burnumuzdan getirenler şimdi bize 14 yılı örnek gösteriyor. İyi de bu çalışmalar önümüze çıkardıkları tüm engellere rağmen yapılmıştır. Biz neyi başardıysak bunlara rağmen başardık. Faizin iyice inmesi lazım, hükümetimiz KOBİ’lere krediler açıyor, bunları takip edip istifade edin. 14 yılda oluşturduğumuz güven ve istikrar ortamını kalıcı hale getirmek istiyoruz. Bu dönemlerde yaşanan krizlerin, kaosların en önemli nedeni yönetim sisteminin eksikliğidir, huzur gelsin, barış egemen olsun.

MEDYAGUNDEM

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak …

erdogan4

Erdoğan’dan Mescid-i Aksa hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mescid-i Aksa gerilimi ile ilgili İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin’i aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir