Anasayfa / GENEL / Hürriyet’ten Soma provokasyonu
hurriyet-soma

Hürriyet’ten Soma provokasyonu

Milletçe yasa boğulduğumuz bugünde Hürriyet gazetesi ve internet sitesi yine siyasi rant peşinde.

Gazetede bugün Yalçın Bayer imzasıyla çıkan yazıda, Koç Grubu’na yakınlığıyla bilinen Soma Maden’in sahibi işadamı Alp Gürkan yerlere göklere sığdırılamazken, madenin örnek bir maden olduğundan bahsedilirken gazetedeki ve sitedeki diğer haberlerde her fırsatta hükümet aleyhine yayın yapılıyor.

Haberlerde CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’in, Soma’da birçok iş güvenliği ihlali olduğunu belirterek, 20 gün önce verdiği Meclis araştırma önergesinin AK Parti tarafından reddedilmesinden yola çıkarak hükümete tepki gösteriliyor. Ancak aynı Hürriyet Gazetesi, örnek maden, örnek işadamı haberleriyle şirket sahibini aklama çabasına girerek kendi haberleriyle çelişiyor.

Okuyucularının algısıyla oynamayı adet haline getiren gazete, “200 can verildi Çalışma Bakanı nerede” diye manşet atarken “Madenin işletmecisi nerede” sorusunu aklına bile getirmiyor.

hurriyet

hurriyet1

hurriyet2

hurriyet3

(AHABER.COM.TR)

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

1 Yorum yapıldı

 1. Paralel Soma Sabotajı

  Aydın Doğan ve Necati Kurmel ortaklığındaki, Koza Altın madenindeki Ciner gurubunun madenlerindeki pislikler bir bir ortaya çıkmaya başlayınca Baronlar karar alıp Soma’daki Sabotajı gerçekleştirmişlerdir. Emin olun buna, son dönemde günlerde Aydın Doğan ve Necati Kurmel ortaklığındaki, Koza Altın madenindeki Ciner madencilik guruplarının köşeye sıkışmalarıyla Soma sabotajının gerçekleştiğini yakında göreceksniz.

  Doğan medyaya dolayısıyla Axel Yahudi medyasına soruyorum, Ciner Gurubuna bağlı Elbistan Termik Santralinde 11 kişinin hayatını kaybettiği göçük ve Sabancıların EnerjiSa ya ait Adana’nın Kozan İlçesi’nde Göksu Irmağı üzerindeki Gökdere köprü barajının kapaklarının patlaması sonucu 10 işçinin hayatını kaybetmesinde de aynı boku yemediniz mi?

  Şimdi suçlamaların sabitleşeceği bir dönemde Çetin Hırsız Ev Sahibini bastırmaya çalışıyor. Doğan-Axel Yahudi medyası Elbistan Termik Santralinde 11 kişinin, Sabancıların EnerjiSa ya ait Adana’nın Kozan İlçesi’nde Göksu Irmağı üzerindeki Gökdere köprü barajının kapaklarının patlaması sonucu 10 işçinin hayatını kaybetmesinden sonra şimdilik 205 kişinin hesabını sizler vereceksiniz sizler.

  Sizin algı operasyonunuza çekeyim, attırayım. Bunların müsebbipleri sizler ve sizin gibi Baronluğa hevesli ayrıcalıklı zümrelerdir. Artık bu işten kaçışınız yoktur. Madencilik konusunda son günlerdeki sıkışmışlığınızı Soma Sabotajıyla aşmaya çalışıyorsunuz. Her zamanki gibi başarmayacaksınız. Akit Gazetesinin son günlerde saydırttığı herzelerinizden Soma Sabotajını hükümetin üstüne yıkıp kurtulacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Arık batak değil, bok çukurunun içinde gırtlağınıza kadar pisliğin içindesiniz.

  Paralel yapılanma ile gerçekleştirdiğini bu Sabotajdan kurtulmanız mümkün değil. Bedeli ağır olacaktır.

  İşte:

  Elbistan katliamında

  Göksu Irmağı üzerindeki Gökdere köprü barajı katliamında

  Koza Madenciliğin çevre katliamında

  Sayısız iş kazalarında

  Ve en son Soma Sabotajında hep siz vardınız! Sizdiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir