Anasayfa / GENEL / Hürriyet’in algı operasyonuna tepki yağıyor
aydin-dogan5

Hürriyet’in algı operasyonuna tepki yağıyor

Hürriyet Gazetesi ve Aydın Doğan darbenin üzerinden 45 gün geçmeden fabrika ayarlarına geri döndü. Bugün çirkin bir algı operasyonuna imza atan Hürriyet, sanki Türkiye bir darbe girişimi atlatmamış gibi, Erdoğan’a suikast girişiminde bulunulmamış gibi, Cumhurbaşkanı’nın uçağı düşürülmeye çalışılmamış gibi Erdoğan’ın Özel Harekatçılar tarafından korunmasını “özel koruma” manşeti ile üstü kapalı olarak eleştiriyor.


Hürriyet Gazetesi bugünkü manşetine sert tepki geldi. Özel harekatçıların Erdoğan’ı korumasına tam sayfa bir resimle yer veren Hürriyet’in bu yaklaşımının gazetecilik olarak sorunlu olduğunun altı çizildi. Sabah Gazetesi okur temsilcisi İbrahim Altay ve Medya Derneği Başkanı Ekrem Kızıltaş Hürriyet’in bu habercilik anlayışına sert tepki gösterdi. Çirkin bir algı operasyonuna imza atan Hürriyet sanki Türkiye’de 45 gün önce bir darbe girişimi olmamış gibi, Erdoğan’a suikast timleri kurulmamış gibi, Cumhurbaşkanı’nın uçağı düşürülmeye çalışılmamış gibi bir habercilik yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özel Harekatçılar tarafından korunmasını üstü kapalı olarak eleştiriyor. Devletin güvenlik güçlerine “Özel Koruma” diyerek Erdoğan’ın askere ve polise güvenmediği imajı yaratmaya çalışan Hürriyet’e sosyal medyadan büyük tepki geldi.

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir