Anasayfa / ANALİZ / Hürriyet’in “Akif Beki operasyonu”ndaki Özkök rolü!
akif-beki

Hürriyet’in “Akif Beki operasyonu”ndaki Özkök rolü!

MEDYAGUNDEM.COM- Hürriyet’in “Akif Beki operasyonu” nasıl bir “strateji”nin ürünü? Herkes bunu konuşuyor, herkes bu sorunun cevabını arıyor.

Henüz elde net bir veri yok. Ama bazı işaretler ilginç. Mesela Soner Yalçın’ın Oda TV’si Akif Beki’nin Hürriyet’e transferini nerdeyse “alkışlayacak” biçimde haberleştirdi. Ertuğrul Özkök’ün “askeri” Soner Yalçın, “yandaş” diye eleştirilen Beki’nin Hürriyet’e transferini normal karşıladı.

akif-odatv

Bugün de Ertuğrul Özkök öyle bir yaz yazdı ki, Beki’nin Hürriyet’e transferindeki “rolü” de kendini belli etti.

Özkök’ün satırlarına bakalım:

“Şimdi Akif Beki Hürriyet’te yazmaya başladı. Samimi olarak çok sevindim. Akif’i Başbakan Erdoğan’ın basın danışman-lığı sırasında tanıdım. En çalkantılı, en gergin günlerde bile dosdoğru bir arkadaşlığımız oldu. Kanallarımız hep açık kaldı. Beni hiç yanıltmadı…”

*

“Akif Beki Hürriyet’e yakışacaktır. Hürriyet’in çoğulculuğuna katkı yapacağına eminim. Bir de şundan eminim. O da Yavuz Gökmen gibi samimiyetini okuyucuya geçirecektir. Bence yeni Türkiye, bu samimi çoğulculuğun üzerine inşa edilecektir.”

*

“Bizim mahalleye hoş geldin Akif… Eski mahalleni sakın bırakma, hep birlikte bu kahrolası duvarları yıkalım. “Yıkalım ki, bu kin ve intikam kuyruğunda beklemekten vazgeçelim.”

Özkök’ün bugünkü yazısı Aydın Doğan’ın “Akif Beki operasyonu”na dair fikir veriyor. Oda TV ve Özkök’ün böylesine “Akif Beki’cilik” yapmaları operasyonun şifrelerini çözmede en önemli veri aslında.

Ama resim Akif Beki’nin “performansı” ile netleşecek sanırız.

Bekleyip görelim..

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir