Anasayfa / GENEL / Hürriyet “Gül okudu ve onayladı” dedi Gül’den günler sonra tepki geldi!
gul-kitap3

Hürriyet “Gül okudu ve onayladı” dedi Gül’den günler sonra tepki geldi!

Hürriyet “Gül okudu ve onayladı” dedi, ancak Gül üç gün sonra reddetti. Aydın Doğan’ın aklıyla eski danışmanı Ahmet Sever’in yazdığı kitapla “siyasi operasyon” yapılan Gül yine istediği sonucu alamadı, fitneci danışmanı yine Gül’ü zor durumda bıraktı.


MEDYAGUNDEM.COM- 11’nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski danışmanı Ahmet Sever’in yazdığı ‘Abdullah Gül İle 12 Yıl’ kitabıyla yine “fitne” tartışmalarının odağında…

sever-mg

Gül’ü tartışma konusu yapansa kitabı yazan danışmanın günlerce Hürriyet gazetesi tarafından manşet yapılması…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı bir operasyon amacı taşıdığı açık kitapla ilgili Hürriyet gazetesi üç gün önce “Kitabı Gül okudu ve onayladı” diye yazdı. Gül’den de üç gündür ses gelmeyince kitabı kendisinin yazdırdığı algısı oluştu.

gul-kitap2

Ancak Gül bugün yaptığı açıklamayla 3 günlük sessizliğini bozdu ve “kitapla benim ilgim yok” dedi.

Eski Cumhurbaşkanı Gül’ün Başdanışmanı Ahmet Sever Abdullah Gül’ü anlatan kitabına dair, Hürriyet’ten Çınar Oskay’a konuşmuş ve şu itirafları yapmıştı:

(***)

Bu kitaba Abdullah Gül’ün duyguları, mesajları olarak bakabilir miyiz? Bilgisi dahilinde mi yazıldı?

– Kitabı yazmak benim fikrim. Hiçbir telkini olmadı. Hatta fikri açtığımda tedirgin olduğunu zannediyorum. “Kendi mahallesinden olmayan biriyle 12 yıl çalıştı, bir de ona kitap yazdırıyor” denmesinden, öyle algılanmasından rahatsız oldu. “Yazma” demedi ama katkı vermedi. Yüreğini, kalbini açsaydı çok farklı şeyler ortaya çıkabilirdi. Onu yapmadı. Ama kitabı baştan sona okudu, bazı düzeltmeler yaptı. Ona okutmadan basmak etik olmazdı.

(***)

Gül’ün geç kalmış sessizliği de siyaset kulislerinde manidar bulundu.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başdanışmanı Ahmet Sever’in piyasaya çıkan ‘Abdullah Gül ile 12 Yıl’ adlı kitabıyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Gül’ün açıklamasında şunları söyledi:

“Daha önceki cumhurbaşkanlarının basın müşavirlerinin görevleri sonrası tecrübeleriyle ilgili kitaplar yazdırdıkları bilinmektedir. Uzun yıllar danışmanlığımı yapan Ahmet Sever de aynı şekilde kendisinin gözlemlerine tanıklıklarına ve çevresinden edindiği izlenimlere dayanan bir kitap yazmıştır.

Bu kitabın bazı çevreler tarafından farklı mecralara çekilmeye çalışıldığını üzülerek görmekteyim. Söz konusu kitabın benim tarafımdan yazdırıldığı, dikte ettirildiği, onaylandığı veya aynen görüşlerimi yansıttığı gibi yanlış bir algının kamuoyunda oluşturulması yönünde çaba harcayanlar bulunmaktadır.

Bu kitabın hazırlığında herhangi bir yönlendirmem veya müdahalem söz konusu olmadığı gibi kitabın yazılmasına sıcak bakmadığımı Ahmet Sever’e aktarmıştım. Kamuoyunun çok iyi bildiği gibi benim inançlarımda ve dünya görüşümde sansüre, baskıya yer yoktur. kişilerin düşünce ve ifade özgürlüğüne saygı en büyük hassasiyetlerimden birisidir.

Bunun bir gereği olarak danışmanım dahi olsa kitap yazması ya da yazmaması şeklinde bir telkinim olmaz. Bu sebeple hiçkimse bu kitaba farklı anlamlar yüklememeli, buradan farklı siyasi sonuçlar çıkarmamalıdır.”

MEDYAGUNDEM

gul2

Gül çiftinin eski danışmanı FETÖ’den tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’nün Ankara’daki kadın yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada kapsamında eski Cumhurbaşkanı Abdullah …

cenaze

Gül’ün babası son yolculuğuna uğurlandı

Abdullah Gül’ün babası Ahmet Hamdi Gül, son yolculuğuna uğurlandı. Gül’ün cenazesine Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı. …

gul4

Abdullah Gül’ün acı günü

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün babası Ahmet Hamdi Gül, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Abdullah …

1 Yorum yapıldı

  1. Bakti ki AKP cenahinda tepkiler cok, uc gun sonra yalanlama ihtiyaci hissetti. O kadar basbakanlik, cumhurbaskanligi yapmis bir insanda biraz feraset olur, Ahmet Sever gibi bir adamin yazacaklarini ve gelecek tepkileri bilmesi gerekirdi. Bir de benim inanc dunyamda sansure yer yoktur demsi yok mu ozuru kabahatinden buyuk. Gelecege yonelik bambaska planlar yapiliyordu ama baktilar is cigirindan cikacak fren yaptilar. Bu islerin gobegindeki adam Fehmi Koru’nun baska taktikler demesi lazim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir