Anasayfa / GENEL / Hürriyet DHKP-C terör örgütünü böyle kolladı!
hurriyet

Hürriyet DHKP-C terör örgütünü böyle kolladı!

Hürriyet, Okmeydanı’nda DHKP-C’li teröristlerin eylemini “liselerinin eylemi” şeklinde sundu. Skandal bununla da bitmedi; Parça tesirli bombayla katledilen vatandaşın faillerinin DHKP-C’li teröristler olduğunu gizledi.

Okmeydanı’nda terör yaratan grupları olumsuzlayan tepkileri büyüterek karşı tepki oluşturan Hürriyet, terör örgütünün yaptıklarını ise perdeledi.

BOMBACI FAİLLERDEN HİÇ BAHSETMEDİ

Okmeydanı’nda terör örgütü mensup ve yandaşlarının ortalığı savaş alanına çevirmesini liselilerin yaptığı masumane bir eylem gibi sundu. Gazete, ellerinde silah ve bombalarla terör estiren grupları gizleyerek eylemleri liselilerin yaptığını yazdı. Hürriyet, DHKP-C’li teröristlerin parça tesirli bombasıyla katlettiği Ayhan Yılmaz için ise “Gece atılan bombayla yaralanan Ayhan Yılmaz dün gece öldü” ifadelerini kullanarak terör örgütünü gizlemeyi tercih etti.

DHA’YA SALDIRIYI BİLE VERMEDİ

Olayların başladığı ilk gün Doğan grubuna bağlı DHA kameraman ve muhabir de terör örgütü yandaşları tarafından darp edilip kayıtlarına da el konulmasına rağmen Hürriyet’in saldırıdan bahsetmemesi dikkat çekti.

İTİDAL ÇAĞRISINI YAKINDAN İZLİYORUZ DİYE GÖRDÜ

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf’in Okmeydanı’ndaki olaylarla ilgili Türk bir gazetecinin sorusu üzerine “Hayat kayıplarından üzüntülüyüz, tarafları itidale çağırıyoruz” sözünü “ABD: Üzüntülüyüz, yakından izliyoruz” şeklinde verdi. Türk gazetecinin sözcüye olayları çıkartan grubun ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’ne bombalı saldırı düzenleyen DHKP-C militanları olduğunu ise sormaması dikkat çekti. (HABER 10)

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir