Anasayfa / ANALİZ / Hiçbir beşeri güç tarihi susturamaz!
erdogan6

Hiçbir beşeri güç tarihi susturamaz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dün Zonguldak’taki toplu açılış törenindeki konuşmasından sonra tarihi anlamı olan bir tablo hediye edildi. Peki o tablonun önemi neydi?

medyagundem.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş ve Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan… Üç büyük lider… Ülkücülerin ve Milli Görüş’ün iki rahmetli liderinin yolunu şimdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emanet alıp izliyor. Türkeş ve Erbakan da başkanlık sistemini istiyor, Türkiye’yi güçlü, bağımsız ve büyük ülke yapma idealine inanıyordu. Onlar da emperyalizme ve üst akıl oyunlarına karşı yerli ve milli gerçek liderlerdi.

Türkeş ve Erbakan’ın yolunu izleyen Türkiye’nin lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Zonguldak’ta hediye edilen tablo da işte bu tarihi anlama atıf yapıyordu.

Erdoğan Türkeş ve Erbakan’ın arasında yer aldığı fotoğraf bugünler için çok daha anlamlı. Adeta tarihten bir işaretti şu fotoğraflar:

erdogan2 erdogan3

Bu fotoğraf son günlerde sosyal medyada da büyük bir ilgi görüyor. 1991 yılında çekildiği tahmin edilen fotoğraf karesinde şu an hayatta olan tek isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

1991 yılında rahmetli Türkeş ve Erbakan’ın, ANAP’a karşı MÇP-RP-IDP ittifakını kurduğu ve 52 gün süren ittifak döneminde çekildiği düşünülen bu fotoğraf karesi, “Üç dava adamı” başlığıyla sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor. Fotoğrafı daha da anlamlı kılansa Türkeş ve Erbakan’ın arzu ettiği başkanlık sistemini bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tesis etme yolunda tarihi bir mücadelenin içinde olması.

 

MEDYAGUNDEM

erdogan

Mescid-i Aksa’da yaşananlar kaygı verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa’ya girişlerin kısıtlanmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in …

hamburg

Beslediği teröristler Almanya’yı yakıyor

Almanya’nın Hamburg kentinde devam eden gösterilerden gelen bir video Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini akıllara getirdi. Almanya’da …

erdogan1

Provokatörlüğe soyunan Alman gazeteciye öyle bir ders verdi ki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 ziyareti öncesi Alman Die Zeit Gazetesi Yayın Yönetmeni Giovanni di …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir