Anasayfa / GENEL / Hem cahil hem yalancı KK!
kemal-cahil

Hem cahil hem yalancı KK!

FETÖ’nün kaset kumpası sonucu CHP’nin başına geçen, “mitomani” hastalığına yakalandığından şüphe edilen, Kunut dualarını ayet diye bilen, yürüyen merdivene ters binen Kılıçdaroğlu, “Koca Osmanlı diyorlar. Bir kilo şeker üretemeyen Osmanlı ile övünüyorlar” sözüyle tarihten de sınıfta kaldı. Akit’e konuşan tarihçiler, şeker üretiminin Osmanlı’da ilk defa 1. Murat zamanında 1382 yılında Bursa’da yapıldığını söylediler.

Türkiye’nin tarihini Cumhuriyet’ten ibaret gören Kemalist zihniyet 6 asırdan fazla süre dünyaya hükmeden Osmanlı Devleti’ni küçümsemeye devam ediyor. Her fırsatta Osmanlı ile ilgili küçümseyici açıklamalarda bulunan, Osmanlı’nın köklü kültür mirası ve ilmini hiçe sayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak’ta yaptığı konuşmada, “Bir kilo şeker üretemeyen Osmanlı ile övünüyolar” diyerek Osmanlı ile övünenlerle alay etti ve şekerin Cumhuriyet’in ilanından sonra 1926’da Uşak’ta üretildiğini söyledi. Konuyla ilgili Akit’e konuşan tarihçiler, Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamaların kendi çapsızlığını ve tarih açısından bilgisizliğini ortaya koyduğu ifade ettiler. Şeker üretiminin Cumhuriyet’le birlikte başlamadığını belirten tarihçiler, şeker üretiminin Osmanlı’da 1. Murat zamanında ilk defa 1382 yılında yapıldığını hatırlattılar.

ANAPALI: GERMİYANOĞULLARI BEYLİĞİ ŞEKER ÜRETİYORDU

Tarihçi Ahmet Anapalı, Osmanlı’da 1. Murat zamanında 1382 yılında ilk defa şeker üretimi yapıldığını kaydederek, “Bursa’da şeker üretmek için o günün şartlarına göre fabrikalar kuruluyor. O günün fabrikaları yani atölyeler, üretim merkezleri. Ardından 1. Murat oğluna Germiyanoğulları Beyliği’nin kızını alınca ona çeyiz olarak verilen Kütahya’da da şeker üretildiği ortaya çıkıyor. Germiyanoğulları da şeker üretiyordu. Bizim şeker üretimimiz bırakın Osmanlı’yı Beylikler döneminde dahi vardı” şeklinde konuştu.

‘KILIÇDAROĞLU, EROİN VE BİRA FABRİKALARINDAN BAHSETSİN’

Tarihçi Anapalı, Kılıçdaroğlu’nun Osmanlı’yı küçük görmesinin çok alçaltıcı olduğunu belirterek, “Kendi tarihinden bir haber yaşamak, kendi tarihini kötülemek, bu toplumda Nasîrüddin Tûsî varken, Ali Kuşçu varken, Fatih Sultan Mehmet Han’ın şahi topları varken şeker gibi basit bir şeyden örnek vermek kendi çapsızlığını ortaya koyuyor. Tarih açısından bilgisizliğini ortaya koyuyor. Osmanlı’yı çok küçük göstermeye çalışıyor. 1926’da şeker fabrikası kuruldu ama hemen yanına eroin fabrikası kuruldu. Bundan da bahsetsin o halde. Dünyada eroin fabrikası olan birkaç ülkeden biri bizdik. Çengelköy ve Bursa’da eroin fabrikaları vardı. 1925 yılında Atatürk Orman Çiftliği’ne bira fabrikası kuruldu. Kılıçdaroğlu o zaman bunlardan da bahsetmeli” dedi.

KOCABAŞ: BÜTÜN İDEOLOJİSİ OSMANLI’YI KÜÇÜMSEMEK

“Kemalistlerin ideolojisi zaten sürekli Osmanlı’yı ve İslam’ı küçümsemek” diyen tarihçi Süleyman Kocabaş ise, “Kılıçdaroğlu’nun bu beyanatı bilerek ya da bilmeyerek Batılıların sömürgeci zihniyetinin etkisinde kalarak söylediği sözlerdir. Osmanlı şeker de üretirdi. Bugünkü fabrikalardaki gibi olmasa da atölyelerde üretim yapılırdı. Şeker pancarından değil de şeker kamışından üretim yapılırdı. Kılıçdaroğlu’nun zihniyeti hâlâ yobaz bir zihniyettir Osmanlı’yı suçlamaya yönelik. Nereden bir açık bulalım da Osmanlı Devleti’ni suçlayalım diye uğraşıyorlar. Türkiye’nin tarihini Cumhuriyet’ten ibaret görmek çok yanlıştır. Bu milletimizi köksüz bir millet gibi gösterir. Bu zihniyet Türkiye’yi Cumhuriyet’in 93. yılına geldiğimiz halde süper güç olmaktan alıkoymuştur” açıklamasında bulundu.

-YENİ AKİT-

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir