Anasayfa / GENEL / HDP’nin silahlı terör örgütünden Ak Partili isimlere ölüm tehdidi
hdp-tehdit2

HDP’nin silahlı terör örgütünden Ak Partili isimlere ölüm tehdidi

Tehdit mektuplarına tepki gösteren AK Parti Mardin adayı Orhan Miroğlu, “Ölüm listelerini getirip önümüze koyuyorlar. Köylerde mecburen 10-15 silahlı insanla geziyorum” dedi.


AK Parti Mardin Milletvekili adayı Orhan Miroğlu, köylerde baskı ve tehditin olduğunu da kaydeden Miroğu, “Ölüm listelerini getirip önümüze koyuyorlar. Özellikle AK Parti’ye oy verme ihtimali olan veya verme eğilimi olan kişilere yönelik ciddi bir tehdit var. Bunu bilinçli yapıyorlar. Mektuplar yazıyorlar, gece gelip köyleri toplayıp anlatıyorlar. ‘HDP barajı aşamazsa iç savaş çıkar, ona göre ayağınızı denk alın’ diyorlar. Bunu ilçelerde de köylerde de yapıyorlar” ifadesini kullandı.

SAVAŞ MODU SİYASET

Miroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Burada savaş modu siyaseti yapıyoruz. Köylere belli ilçelere gittiğimiz zaman rolle ve hissiyatla gidiyoruz. Çünkü neyle karşılaşacağımız gerçekten bilmiyoruz. Kendimiz koruyarak, silahlı olarak gidiyoruz. Yanımda 10-15 silahlı insanla geziyorum bu devletin aldığı tedbirlerin dışında olan bir şey. Kalemim dışımda elime hiç mantar tabancası bile almış insan değilim. Ama şimdi gelmişim kendi ilimde seçim çalışması yapıyorum ve silahsız gezemiyorum. Bu bölgede ortaya çıkacak sonuç, AK Parti’nin alacağı oy bakımından asla demokratik bir sonuç değil. Bu savaş modunda siyasetin HDP’ye sağladığı oy, nereden bakarsanız bakın her ilde yüzde 20-25 oranındadır. Bu kesin.”

(YENİ ŞAFAK)

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

2 Yorumlar

  1. Bu partinin yetkili isimleri resmen suçu va suçluyu övüyorlar, Kadın diyemeyeceğim bir hdpli karı dhkp-c ye methiyeler dizip, kendilerini desteklediklerini söylüyor. Dün cnn de 5 n 1 k da hayatında tek bir snema filmi yapıp, yönetmen olduğunu sanan sırrı süreyya önder denen kendini bilmez herif, dağdaki teröristler için, ” biz zaten bu barış sürecini dağdakiler gelsin siyaset yapsınlar diye” istemiyor muyuz dedi. Hayır kardeşim biz bu ülede eli kana bulaşmış terörist gelip, milletin meclisine girsin siyaset yapsın diye barış sürecini desteklemiyoruz. Sizlerin o meclise girmenizi mümkün kılan şey bu halkın sizlerin eli kana bulaşmamış kimlikler olduğunuzu düşünmesiydi ancak anlaşılıyor ki çok büyük bir yanılgıymış bu.Cumhurbaşkanımızın haklılığı bir kez daha ortaya çıkıyor silahlarınızı gömmeden barış falan olmaz.
    hdp yetkilileri açık ve aleni bir şekilde suçu ve suçluyu övüyorlar bu anayasal bir suçtur ve gereken hukuki önlem alınmalıdır.

  2. savcımızı şehit eden Dhkp- c nin aynen pkk gibi hdp nin silahlı kolu olması bizi iaşırtmamalı çünkü hdp gezi eylemlerindeki duruşu ve 6- 8 ekim kışkırtmalarıyla kesinlikle barıştan yana olmadığını çatışmacı bir üslup sergileyeceğini bize zaten göstermişti bu çatışmacı üslubu ve tavrı doğru bulmayan isimler cezalandırıldılar partiden aday gösterilmediler. Hdp tamamen, kendi beyaz kürt egemenliğini kurmak ve çatışma ortamını daim kılarak bu egemenliğini pekiştirmek gibi bir yol seçmiştir bu çok açık ve nettir.Hdp beyaz kürtlerin chp si olmanın peşinde doğudaki seçmenden silah zoruyla oy alıp, batıda eşcinsellerin evlenebilecekleri bir sistem kurmanın hayali içindedir. Kürt vatandaşların reel problemleri zerre kadar umurlarında değil amaçları ülkeyi çatışma ortamına tekrar sokarak doğuda halkın iflahını kesmek asayişi yokedip, kaos ortamıyla iradesini tamamen ele geçirmek ve ordan bu yolla oy devşirerek ben doğudaki kürt seçmenden oy almış bir partiyim algısını yaratarak meşruiyet sağlamak tek dertleri bu böylece batıda kendi kurtarılmış dünyalarında mutlu ve ayrıcalıklı bir beyaz kürt rüyası yaşayabilecekler.. Emperyalist güçlerle çok korkunç bir oyun peşindeler. hdp nin meclise girmemesi ve halktan dersini alması şarttır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir