Anasayfa / GENEL / HDP’li vekil PKK için silah kuryeliği yaparken yakalandı
hdp-silah

HDP’li vekil PKK için silah kuryeliği yaparken yakalandı

HDP milletvekili Faysal Sarıyıldız, PKK’ya verilmek üzere Suriye’den getirilen ağır silahları teslim alacak kuryeyi, olay yerine götürdü. HDP’li vekil dokunulmazlığı olduğu için gözaltına alınamadı.


Terör örgütü PKK’ya giden silahları almak için Şanlıurfa Ceylanpınar’a gelen kuryeyi Sarıyıldız’ın ilçeye özel aracıyla getirdiği ortaya çıktı. Sarıyıldız’ın aracından inerek silahları almak için giden kurye polis tarafından yakalandı. Silahları teslim etmek üzere getiren diğer şüpheli de polis tarafından silahlarla birlikte gözaltına alındı.

Zanlıların gösterdiği aracın yanına gelen polis Faysal Sarıyıldız ile karşılaştı. Milletvekili olduğunu söyleyen Sarıyıldız dokunulmazlığı nedeniyle gözaltına alınamadı. Ancak diğer zanlıların ifadeleri doğrultusunda hakkında fezleke yazıldı. Polis, 3 roketatar, 4 adet m-16 otomatik tüfek, 25 el bombası ve 2 bin mermiye el koydu.

esatc1

esatc2

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

kk

Yüzsüz KK; HDPKK ile yürüyüp bakın ne dedi?

CHP ile HDP yine kol kola! CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’nün 19’uncu gününe HDP’liler de katıldı. …

hdp

HDPKK’lılar da FETÖ gibi kıvırmayı iyi biliyor!

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, ‘terör örgütüne üye olmak’, ‘terör örgütü propagandası yapmak’ ve ‘Toplantı …

8 Yorumlar

  1. böyle bir şey nasıl olabilir bu adam nasıl bizim vergilerimizle o mecliste maaş alabilir derhal dokunulmazlığı kaldırılıp yargılanmalı böyle bir skandal ne duydum ne gördüm.daha neler görecek acaba gözlerimzi Allah ım sen koru bizi yarabbim!

  2. Kına yakın bunlara oy verenler. Yazıklar olsun.

  3. Süper! işte hdp nin şiddete tamamen bulaştığının fotoğrafı ve parti kapatma sebebi.

  4. mafya bozuntusu, bir taraftan da eli cebinde kendini çeken kamerayı farketmiş ona doğru bakıyor. hiç şaşırmadım bunların doğası bu. bizim vergilerimizle deve yükü kadar maaş alıp, bize silah doğrultmak hep yaptıkları bu değil mi zaten. Nankörlük, arkadan vurma, satış genlerinde bu var soysuz pkk lılar

  5. Söze gerek yok hemen milletvekilliği düşürülüp Apo’nun yanına göndermeli.Bu adamları besledikce kuduruyorlar.Erken seçimde bunlara iyi bir ders vermek lazım.Dinini yaşayan, vatanını seven kürtler karar vermeli,huzur içinde yaşamak istiyorlarsa Hdp’yi sandığa gömmeliler.Korkaklıkla bir yere varılamaz.

  6. bu eli silahlı seri katillere oy veren dindar vatansever kürt kardeşlerimiz artık uyanmalılar ve demokratik açılımların önündeki en büyük engelin emperyalist maşası hdpkk olduğunu görmeliler. çünkü aray yine kan girdi ve terörü yaşamamış kuşaklar da artık bu tabloyu gördü hdp nin artık deşifre olan etnikçi eli silahlı taktiğinin bu saatten sonra meşruiyeti kalmamıştır. Bu ve bu gibi haberler şu an devletin yetkili yargı makamlarıca toplanıyor yakın bir zamanda deliller toplanması bitince parti kapatma davası kaçınılmaz olacaktır. Daha önce kapatılan kürt partileri gibi yine milli olmayaı başaramdılar sırtlarını millete değil terör örgütlerine, emperyalistlere dayadılar ve yine sonları hüsran oldu.
    meşruiyeti millete dayanmayan hiçbir oluşum ayakta kalamaz bu tarihi gerçekle bir kez daha karşı karşıyayız.

  7. burhan şentop bugün açıklama yaptı hdp kaptılabilir. bu resimdeki manzara artık son noktadır diye düşünüyorum çünkü siyasi partiler yasamız çok açıktır. şiddete bulaşmak parti kaptmanın tek sebebidir. siyaset atenasına girdikleri andan itibaren ülkeyi adım adım kaosa sürükleyen hdp sanırım diğer pan kürdist partiler çöplüğünü boylayacak. demirtaş eziği de bunun farkına varmış olacak ki bugün tüm bu olanlar bize kurulan komplonun ürünüdür gibi akıllara zarar bir açıklama yapmış

  8. bu vatan hainlerine karşı chp yle mi koalisyon yapacağız Allahım chp yle mi pkk ile mücadele edeceğiz. Chp nin alacağı bilgileri nereye sızdıracağını bilmiyor muyuz ? Devlet bahçeli görmüyor mu bu manzarayı bugün değil de hangi gün koyacak elini taşın altına. her tarafından su sızdıran elek chp yle yapılacak koalisyonla bu ülkede pkk yla nasıl mücadele edilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir